Już nie tylko bezpłatny ginekolog ale też…urolog

Miasto poszerza ofertę bezpłatnych konsultacji lekarskich. Dotychczas funkcjonował bezpłatny gabinet ginekologiczny, teraz bezpłatnie będzie tam też przyjmować…urolog.

Ponad tysiąc kobiet skorzystało już z bezpłatnych porad ginekologicznych w miejskim gabinecie. Rozmaite były powody wizyt: nieprawidłowości cyklu miesiączkowego, nieprawidłowe krwawienie, czy badania potwierdzające ciąże. W sumie przez gabinet przeszło 1165 kobiet, w tym 47 obywatelek Ukrainy. Najwięcej wizyt, jak informuje miasto, dotyczyło infekcji intymnych u kobiet. Dzięki szybkim poradom lekarzy, można było je skutecznie leczyć.

U 95 pacjentek wykonano badania cytologiczne i u 59 pań stwierdzono zmiany nowotworowe.

Punkt Profilaktyki Intymnej w Poznaniu to miejsce, gdzie na badanie prawie nie trzeba czekać – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Bardzo wiele pacjentek przyjmowanych jest od razu, inne czekają na wizytę tylko kilka godzin. Nie ma również problemu, aby godzinę wizyty dostosować do preferencji kobiet, które przyjmowane są również w soboty i niedziele.

Od stycznia panowie mogą już korzystać z usług urologów w miejskim punkcie. Badanie urologiczne pozwala zdiagnozować m.in. takie schorzenia, jak kamicę układu moczowego, czyli powstawanie złogów w nerkach lub pęcherzu, które mogą wywoływać atak kolki nerkowej; zaleganie lub nietrzymanie moczu w pęcherzu, torbiele nerek, zakażenie lub zapalenie pęcherza moczowego. W trakcie badania u mężczyzn diagnozuje się również choroby związane z zewnętrznymi elementami układu płciowego, takie jak np. wodniak jądra, stulejka, przerost prostaty, wady fizyczne.

Przyjęcia pacjentów i pacjentek odbywają się w Punkcie Profilaktyki Intymnej przy ul. Św. Marcin 58/64 (I piętro). By zarezerwować wizytę, należy zarejestrować się, dzwoniąc pod numer: 516 503 237.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl