Jutro Marsz Równości w Poznaniu. Zobacz trasę

W sobotę odbędzie się XVI Marsz Równości, a na ulicach miasta pojawiły już się tęczowe flagi. W piątkowy wieczór ulica Zamkowa zamieni się w londyńską dzielnicę Soho dzięki wydarzeniu, którego oficjalnym partnerem został Sprite. Wszystko w ramach piątej edycji Poznań Pride Week.

XVI Marsz Równości w Poznaniu wyruszy z Mostu św. Rocha o 14:00. Organizatorzy zachęcają jednak do tego, aby pojawić się w okolicy dużo wcześniej. O 11:00 rozpocznie się bowiem piknik przedmarszowy w KontenerART. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się m.in. specjalna strefa dla dzieci, foodtrucki z pysznym jedzeniem oraz stoiska organizacji pozarządowych i partii politycznych.

Tak wyglądać będzie trasa tegorocznego marszu.

Źródło: materiał organizatorów

Tegoroczny marsz łączy się z pięćdziesiątą rocznicą zamieszek w klubie Stonewall Inn. które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy. Domagamy się przede wszystkim pełnej równości małżeńskiej, wprowadzenia rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej oraz uproszczenia procedur korekty płci, aby nie wzmacniała stygmatyzacji osób transpłciowych. – mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Z harmonogramem Poznań Pride Week 2019 można zapoznać się TUTAJ.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl