Jest decyzja Santosa w sprawie Skórasia w reprezentacji i cały skład kadry

Michał Skóraś znalazł się na liście 25 zawodników powołanych przez trenera do reprezentacji Polski.

Kadra jest zdecydowanie odmłodzona, znajduje się w niej wiele nowych, ciekawych nazwisk, a brakuje na przykład Krychowiaka, ocenianego w czasie ostatniego Mundialu, bardzo słabo.

Jako pomocnik do kadry trafił z Lecha Michał Skóraś. Pogratulował mu już klub.

Nikt nie jest powoływany ze względu na swój wiek – mówił trener, ale dodawał – musimy obserwować jakość młodych zawodników. Z jednej strony obserwowaliśmy mecze, ale inną sprawą jest prowadzenie zawodników. Od poniedziałku trener będzie już pracować z piłkarzami.

– Talent wygrywa spotkania, ale drużyna wygrywa mistrzostwa. Musimy zbudować prawdziwą drużynę, to jest dla mnie najważniejsze – mówił trener.

Trener mówił także o roli Roberta Lewandowskiego w nowej drużynie: Myślę, że nie możemy mówić o podziale zadań ofensywnych, albo atakujemy wszyscy, albo wszyscy bronimy. Bez piłki musimy dobrze bronić, stosować pressing, unikać problemów. To samo jeśli chodzi o ofensywę, wszyscy musimy być zaangażowani.

Przez ostatnie 8 lat byłem pytany nieustannie, jaka jest rola Cristiano Ronaldo. Tacy zawodnicy są punktem referencyjnym także dla swoich kolegów. Ci zawodnicy muszą współpracować z drużyną. Lewandowski bardzo dobrze pracuje z drużyną. Napastnik jest zawsze pierwszym stopniem obrony.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl