Jedynki PiS w Wielkopolsce: wojewoda startuje z Konina, z Poznania niespodzianka

Jarosław Kaczyński ogłosił jedynki w 25 okręgach wyborczych w Polsce. Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann jedynką PiS w Koninie, jedynką z Poznania Jadwiga Emilewicz – minister Przedsiębiorczości i Technologii, z Piły wystartuje Krzysztof Czarnecki.

Wielkopolskę czeka zmiana wojewody jeśli Zbigniew Hoffmann zdobędzie mandat do sejmu z Konina. Od czterech lat ten polityk PiS pełni funkcje wojewody, od kilku miesięcy jest szefem struktur PiS w Poznaniu. Hoffmann nie był szczególnie aktywny medialnie, co zmieniło się kilka tygodni temu. Prawdopodobnie polityk wiedział już, że wystartuje w jesiennych wyborach i rozpoczął kampanie.

Jedynką z Poznania będzie natomiast Jadwiga Emilewicz. To minister Przedsiębiorczości wywodząca się z partii Jarosława Gowina. Emilewicz nie ma nic wspólnego z Poznaniem, pochodzi z Krakowa. W Poznaniu Jadwigę Emilewicz PiS mocno eksponowało w czasie Szczytu Bałkanów Zachodnich.

Z Piły wystartować ma natomiast Krzysztof Czarnecki. To lokalny polityk wywodzący się z Trzcianki, związany jeszcze z poprzednią partią Jarosława Kaczyńskiego – Porozumieniem Centrum.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl