Jeden z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu będzie modernizowany

Wielkimi krokami zbliża się modernizacja Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej. W ramach prac ma powstać tam budynek sportowy. Pierwsze roboty rozpoczną się w czerwcu.

W maju spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą prac. Od 1 czerwca planowano przekazanie mu placu budowy. Od tego czasu, Ogród Jordanowski nr 1 będzie wyłączony z użytkowania.

– „Dzięki zbliżającym się pracom ogród zyska wielofunkcyjne zaplecze. Powstanie budynek o łącznej powierzchni około 150 metrów kwadratowych. Obiekt będzie posiadał taras” – czytamy w komunikacie PIM.

Ogród jordanowski w Poznaniu będzie modernizowany

Ogrody jordanowskie to miejsce zabawy, relaksu i edukacji dla najmłodszych. Jest to jeden z najstarszych ogrodów w Poznaniu, a teren jest wartościowy ze względu na obszar zieleni.

Roboty rozpoczynające się w czerwcu są jednym z etapów modernizacji. W kolejnym, nowe pomieszczenia w obiekcie będą urządzone jako świetlice, w których odbywać się będą zajęcia sportowe oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przewidziano również miejsce na szatnie, toalety i magazyn.

Czytaj także: Takiego placu zabaw jeszcze nie było

Źródło: PIM

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl