Jazdy próbne zakończone. Tramwaje wracają na stałe trasy

Tramwaje wróciły do centrum miasta. Przeprowadzono przejazdy techniczne, a już od soboty, 16 grudnia, tramwaje zaczną wozić pasażerów. Tego samego dnia otwarta dla ruchu zostanie tzw. trasa kórnicka.

W czwartek, 14 grudnia, po nowych torowiskach w centrum przejechały tramwaje wszystkich typów używanych przez MPK Poznań. Próby potwierdziły, że pod względem technicznym można przywrócić regularny ruch pasażerski. Stanie się to w sobotę, 16 grudnia. Tego samego dnia tramwaje zaczną przewozić pasażerów po zmodernizowanej trasie kórnickiej.

– Dzisiejsze testy w centrum potwierdziły, że w sobotę, 16 grudnia, tramwaje mogą wrócić do centrum. Tego samego dnia otwarta również będzie trasa kórnicka, gdzie próbne jazdy odbyły się już wcześniej. Zgodnie z zapowiedziami tydzień przed  świętami Bożego Narodzenia uruchomione zostaną wszystkie trasy tramwajowe w Poznaniu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Na ulicach 27 Grudnia, pl. Wolności, Gwarnej, Kantaka i Ratajczaka będą jeszcze trwał remont ale niezwiązany z torowiskiem. Najważniejsze roboty nawierzchniowe na ul. Ratajczaka i pl. Wolności zakończyć się do końca roku.

– Natomiast harmonogram pozostałych prac na ul. 27 Grudnia jest aktualizowany. Ma to związek  z pozostawieniem leszczyn tureckich wymuszonym decyzją RDOŚ, a co za tym idzie, koniecznością zmian założeń projektowych. Generalny wykonawca dokłada jednak starań, by zasadnicze prace na tych ulicach zakończyły się w możliwie szybkim terminie – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

czytaj także: Świąteczny tramwaj znowu w centrum

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl