Jaśkowiak z poparciem Nowoczesnej. Jutro Schetyna i Lubnauer ogłoszą wspólny start w Poznaniu

Jacek Jaśkowiak dostanie poparcie Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Poznania. Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer ogłoszą to w poniedziałek w Poznaniu. Z-cą Jaśkowiaka w razie wygranej zostanie Katarzyna Kierzek-Koperska szefowa Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Nowoczesna długo twierdziła, że wystawi własnego kandydata. Nie wiadomo na ile decyzja o poparciu Jaśkowiaka jest efektem koalicji tych partii w wyborach samorządowych, a na ile wynika z braku własnego silnego kandydata. Szefowa Nowoczesnej w Wielkopolsce – Katarzyna Kierzek-Koperska, nie jest w Poznaniu rozpoznawalną postacią.

Jaśkowiak startuje więc z poparciem dwóch partii cieszących się w mieście dużym poparciem. Kandydatka Nowoczesnej w ostatnich wyborach parlamentarnych Joanna Schmidt zdobyła największe poparcie w stolicy Wielkopolski.

Konwencja PO i Nowoczesnej rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.30 w Concordii Design.

Prawdopodobnie w piątek poznamy nazwisko kandydata PiS na prezydenta Poznania. Zostanie nim najpewniej Tadeusz Zysk, poznański wydawca. Start Zapowiedział także Jarosław Pucek, były urzędnik Ryszarda Grobelnego oraz Tomasz Lewandowski z Lewicy.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl