Jaśkowiak twierdzi, że 28 czerwca wybory nie są możliwe do przeprowadzenia

To czas matur i egzaminów ósmoklasistów w szkołach, w których zlokalizowanych jest przecież większość komisji obwodowych” – twierdzi Jaśkowiak po spotkaniu samorządowców z wicepremier Jadwigą Emilewicz. Wicepremier odpowiada – „wydaje mi się, że byliśmy na dwóch różnych spotkaniach? Bo spotkanie, na którym ja byłam, dotyczyło zupełnie innej tematyki. „ 

W Warszawie odbyło się spotkanie wicepremier Jadwigi Emilewicz z samorządowcami. Mówiono na nim między innymi o pieniądzach na inwestycje, uelastycznieniu budżetów czy pakiecie proinwestycyjnym. Po spotkaniu prezydent Jaśkowiak na swoim profilu na Facebooku poinformował, że 28 czerwca wyborów na Prezydenta Polski nie da się przeprowadzić.

Wybory 28 czerwca są niemożliwe do przeprowadzenia. To czas matur i egzaminów ósmoklasistów w szkołach, w których zlokalizowanych jest przecież większość komisji obwodowych. Jako samorządowcy nie weźmiemy odpowiedzialności za organizację wyborów w tym terminie – napisał Jacek Jaśkowiak.

Natychmiast odpowiedziała mu wicepremier Emilewicz.

Panie Prezydencie Jacek Jaśkowiak, wydaje mi się, że byliśmy na dwóch różnych spotkaniach? Bo spotkanie, na którym ja byłam, dotyczyło zupełnie innej tematyki – napisała Jadwiga Emilewicz.

Szkoda, że manipulacje i niesłowność pana Jaśkowiaka pojawiają się w tak trudnym momencie dla państwa. Wierzę, że jest to jednostkowy przypadek na tle innych uczciwych samorządowców. Apeluję o konstruktywne podejście, tak jak podkreślałam dialog rządu i samorządu jest niezbędny…chyba że bieżąca potrzeba polityczna nakreślona przez R. Trzaskowskiego jest większą wartością niż dobro mieszkańców polskich miast – dodała.

Na razie nie wiadomo kiedy odbędą się wybory. Ustawą ich dotyczącą zajmuje się Senat.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl