Rynek pracy w sektorze przemysłowym szybko się rozwija, a rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników sprawia, że specjalistyczne szkolenia cieszą się coraz większą popularnością. Szkolenia te są relatywnie tanie, a nierzadko można je wykonać w kilka weekendów. Jednocześnie pozwalają zdobyć pracę na lepiej płatnym stanowisku. Na jakie kury zwrócić szczególną uwagę?
Szkolenia przemysłowe są dla każdego
W praktyce do większości szkoleń może podejść niemal każda osoba, która ukończyła 18. rok życia – wystarczy chęć do nauki i odrobina czasu. Naturalnie w niektórych sytuacjach konieczne będzie spełnienie dodatkowych warunków, na przykład związanych ze stanem zdrowia (m.in. prawidłowy wzrok).
Aby przystąpić do szkolenia, nie trzeba też posiadać wykształcenia technicznego, ani specjalistycznych umiejętności. Wystarczy rozpocząć szkolenie od pierwszego poziomu i wszystkiego się nauczyć – zarówno w teorii jak i w praktyce.
Kurs operatora i programisty CNC
Operator CNC (Computerized Numerical Control) to specjalista odpowiedzialny za obsługę maszyn sterowanych numerycznie. Maszyny te są dziś codziennością w ogromnej większości zakładów przemysłowych. Operator jest odpowiedzialny za nadzorowanie pracy maszyny, jej podstawową konfigurację oraz kontrolę jakości.
Współczesny przemysł potrzebuje zarówno operatorów jak i programistów CNC. Programiści są odpowiedzialni za tworzenie programów sterujących maszynami, co wymaga nie tylko umiejętności technicznych, ale także zrozumienia procesów produkcyjnych. Nierzadko firmy zatrudniają osoby na stanowiskach łączących kompetencje związane z obsługą i programowaniem maszyn CNC.
Szkolenia dla operatorów i programistów CNC oferuje Akademia dla Przemysłu. Znajdziesz tutaj szkolenia dla osób początkujących jak i te na dalszych poziomach zaawansowania. Sprawdź szczegóły bezpośrednio na stronach Akademii:
- https://akademiadlaprzemyslu.pl/kursy/operator-programista-maszyn-cnc-poziom-1/
- https://akademiadlaprzemyslu.pl/kursy/programowanie-siemens-simatic-s7-1200-w-tia-portal-poziom-1/
Akademia dla Przemysłu oferuje też wiele innych szkoleń dla różnych obszarów branży przemysłowej.
Na jakie jeszcze kursy warto zwrócić uwagę?
Oprócz kursów CNC Akademia dla Przemysłu oferuje wiele szkoleń, które będą wartościowe dla osób chcących zwiększyć swoje zarobki. Przykłady to kursy z zakresu automatyki przemysłowej, robotyki, spawalnictwa czy utrzymania ruchu. Wszystkie te szkolenia są prowadzone przez doświadczonych specjalistów i pozwalają na zdobycie – obok teorii – praktycznych umiejętności, które są poszukiwane na rynku pracy. Warto rozważyć:
- kursy programowania robotów przemysłowych,
- kursy programowania sterowników PLC,
- kursy SEP (kursy dozoru i eksploatacji),
- kursy diagnostyki drganiowej i termograficznej,
- oraz inne: lakiernicze, elektrotechniczne czy pneumatyczne.
Koszt takich szkoleń waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od stopnia zaawansowania i liczby godzin nauki. Uczestnicy kursów mają dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz materiałów szkoleniowych, a w programach kursów nacisk położony jest na zdobywanie umiejętności praktycznych.