Jaki logotyp znajdzie się na koszulach Lecha? Zadecydują kibice

Lech Poznań przygotowuje się do wyjazdowego meczu z trzecim rywalem z fazy grupowej Ligii Konferencji. Spotkanie odbędzie się w Izraelu, gdzie prawo zabrania reklamowania się jednego ze sponsorów poznańskiego klubu. Władze firmy zdecydowały oddać miejsce na koszulach w celach charytatywnych.

Lech Poznań zagra bez logo sponsora

Sponsorem strategicznym Lecha Poznań jest firma bukmacherska STS. To właśnie ich logo znajduje się na przedzie koszulek poznańskich zawodników, jednak o ile w Polsce firma może się reklamować, to ponieważ nie ma odpowiedniej licencji, jej logo w Izraelu nie może znajdować się na strojach Kolejorza. Dlatego władze sponsora oraz klubu postanowiły, że piłkarze zagrają z logotypem jednej z organizacji.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy lechici nie mogą zagrać za granicą w logiem bukmachera. W trakcie tegorocznych eliminacji logo STS-u zastępował znak prowadzonej przez firmę fundacji Sport Twoją Szansą. Tym razem jednak władze firmy postanowiły, żeby swoje miejsce na koszulkach oddać innym.

O tym, która organizacja otrzyma szansę zaprezentowania swojego znaku na koszulkach mają zadecydować kibice Lecha Poznań. Fani Kolejorza mogą wybierać spośród trzech propozycji. Fundacji DKMS, Cukierasów i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Oddajemy głos kibicom – wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie nagłośnimy działalność wszystkich trzech organizacji biorących udział w głosowaniu, a zwłaszcza tej, która zostanie wybrana przez kibiców. – mówi Mateusz Juroszek, Prezes STS.

Czym zajmują się organizacje, których logo może znaleźć się na koszulkach?

Pierwsza organizacja działa na rzecz promocji banków dawców szpiku. Oprócz zachęcanie ludzi do zapisania się do bazy danych, członkowie fundacji prowadzą akcje edukacyjne i pomagają w poszukiwaniu “bliźniaków genetycznych”. Przeszczep szpiku to ratunek dla osób, które walczą z nowotworem krwi.

CukierAsy wspierają dzieci i ich rodziców w walce z cukrzycą. W swoich działaniach kładą nacisk na promocję sportu, który jest bardzo ważnym elementem terapii przeciwko chorobie. Organizacja co roku tworzy Czerwoną Kartę dla Cukrzycy – największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci z cukrzycą.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, walczy z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Od 30 lat służy specjalistyczną pomocą najmłodszym oraz ich rodzinom, którzy zostali pokrzywdzeni. W swoich działaniach oferują wsparcie prawne oraz psychologiczne.

Jak głosować?

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na oficjalną stronę Lecha Poznań i w aktualnościach znaleźć odpowiednią podstronę. Swój wybór można przesłać od dzisiaj do niedzieli. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone we wtorek 27 września.

Mecz z Hapoelem Berr Szewa odbędzie się szóstego października w Izraelu. To trzecie z kolei starcie Lecha Poznań w fazie grupowej europejskich pucharów. Kolejorz po przegranej w Hiszpanii z Villarrealem i zwycięstwie w Poznaniu z Austrią Wiedeń, znajduje się na drugim miejscu z trzema punktami. Tabelę grupy zamyka drużyna z Austrii z jednym punktem. Tyle samo na koncie mają piłkarze z Izraela, jednak ich drużyna ma lepszy bilans bramkowy niż piłkarze z Wiednia. Na pierwszym miejscu znajduje się drużyna z Hiszpanii. Villarreal to jeden z faworytów turnieju, który dotychczas nie przegrał żadnego meczu i ma na koncie sześć punktów.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl