Materiał partnera

Jaka szczoteczka soniczna dla dziecka 7 lat?

Czy istnieją szczoteczki soniczne dla dziecka 7 lat? Czy osoba w tym wieku może stosować tego typu urządzenia? Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna dla siedmioletniego dziecka? Aby się tego dowiedzieć, zapoznaj się z treścią naszego artykułu. Znajdziesz w nim również opisy kilku najlepszych szczoteczek sonicznych dla dziecka 7 lat.

Szczoteczka soniczna to przyrząd do oczyszczania jamy ustnej. Mimo faktu, iż zaliczana jest do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się zastosowaną w niej technologią fal dźwiękowych oraz przystosowaniem do wykonywania ruchów wymiatających. Podczas pracy szczoteczki sonicznej dochodzi do zjawiska mieszania się cząsteczek wody, pasty do zębów i śliny łączą się ze sobą, w wyniku czego powstałe mikrobąbelki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej i skutecznie oczyszczają ją z płytki nazębnej, osadów i resztek pożywienia.

Jak wygląda mycie szczoteczką soniczną?

Tego typu urządzenia posiadają podłużne główki czyszczące, które należy wymienić po upływie około trzech miesięcy z powodu zużycia ich włosia. Zazwyczaj wyposażone są w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu (np. codzienny, delikatny czy wybielający), a także w końcówki wymienne znajdujące się w zestawie z urządzeniem. Dodatkowo szczoteczka soniczna posiada kilka funkcji wpływających na komfort użytkowania, np. czasomierze, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów, czujnik nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.

Po szczoteczkę soniczną mogą sięgać nie tylko dorośli, ale również dzieci. Modele stworzone dla młodszych użytkowników muszą jednak posiadać określone cechy, dzięki którym będą one lepiej dostosowane do dziecięcej jamy ustnej.

Cechy szczoteczki sonicznej dla dziecka 7 lat

Jakie cechy powinna posiadać szczoteczka soniczna dla dziecka 7 lat? Przede wszystkim powinna być nieco mniejsza, aby można było manewrować ją w jamie ustnej bez żadnego problemu. Ponadto włókna końcówki wymiennej muszą być miękkie i delikatne, ponieważ stosując końcówki przeznaczone dla dorosłych, dziecko może podrażnić oraz poważnie uszkodzić swoje szkliwo zębowego oraz wrażliwe dziąsła. W szczoteczce sonicznej dla dziecka w wieku 7 lat powinny znajdować się tryby, w których główka czyszcząca wykonuje mniejszą liczbę ruchów. Ostatni istotny aspekt dotyczy designu takiej szczoteczki. Aby urządzenie zachęcało do regularnego szczotkowania ząbków, jego obudowa musi był pełna kolorów oraz bajkowych motywów. Niektóre modele podczas swojej pracy dodatkowo przygrywają wesołe melodie.

Najlepsze szczoteczki soniczne dla dziecka 7 lat

Które szczoteczki soniczne dla dzieci w wieku 7 lat są najlepsze? Bez żadnych obaw możemy polecić szczoteczkę soniczną Smilesonic KIDS, która została wyposażona w dwa tryby pracy: Clean i Sensitive. Z pierwszego trybu mogą korzystać wszystkie dzieci powyżej 6. roku życia, natomiast drugi tryb rekomendowany jest młodszym dzieciom, które do tej pory nie miały kontaktu ze szczoteczką soniczną. Najwyższa prędkość generowana przez główkę czyszczącą tego modelu wynosi 62 000 ruchów na minutę pracy. W zestawie ze szczoteczką soniczną Smilesonic KIDS, za który zapłacimy około 220 złotych, obecne są dwie końcówki wymienne.

Jeśli szukasz najlepszej szczoteczki sonicznej dla dziecka 7 lat, porównaj parametry szczoteczki Smilesonic KIDS z modelem Philips Sonicare For Kids. Urządzenie posiada dwa tryby pracy, z czego jeden rekomendowany jest dzieciom w wieku powyżej trzech lat, natomiast drugi przeznaczony jest dla nieco starszych użytkowników. Jej najwyższa prędkość to 31 000 ruchów na minutę pracy, natomiast wydajność baterii pozwala na trzy tygodnie działania szczoteczki na pełnym naładowaniu. W zestawie obecne są następujące gadżety: zestaw naklejek, ładowarka, końcówka dla dzieci 3+ i końcówka dla dzieci 7+. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids oferuje możliwość połączenia się z aplikacją w smartfonie i monitorowania procesu szczotkowania zębów. Ponadto posiada przydatne funkcje, takie jak KidTimer, KidPacer i QuadPacer. Szczoteczka wraz z dodatkami kosztuje około 250 złotych.

Czytaj także: Pierwszy samolot z Dubaju wylądował na poznańskim lotnisku

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl