Jak zaplanować rok szkolny? Weź udział w spotkaniu online z ekspertami

Pierwszy w tym roku szkolnym Live Trzy Kwadranse z Doradcami „Jak zaplanować rok szkolny, by szkołę/studia/pracę wybierać z przyjemnością” odbędzie się we wtorek, 10 października, o godzinie 20:00.

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży swoją propozycję kieruje do uczniów ostatnich klas i ich rodziców oraz wszystkich, którzy wspierają młodzież w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Urzędnicy zachęcają do udziału także osoby przybyłe do Polski z Ukrainy, ponieważ live będzie prowadzony częściowo w języku ukraińskim.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku CDZdM.

Link do wydarzeniahttps://fb.me/e/39OV0rodf

Spotkanie poprowadzi Anna Sikorska, a jej gościami będą Olena Gorushchynska, doradczyni zawodowa wspierająca młodzież z Ukrainy w ramach projektu UNICEF, oraz Urszula Ksenycz, doradczyni zawodowa od 15 lat pracująca z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych.

Prowadzące będą rozmawiać o tym, jak rozplanować swoje działania, by pod koniec roku szkolnego mieć poczucie świadomie dokonanego wyboru – takiego, o którym się myśli z satysfakcją i zadowoleniem. Aby w czerwcu dobrze wybrać, warto wcześniej poznać siebie, zawody, kierunki studiów i inne możliwości edukacyjne oraz rozejrzeć się po rynku pracy. Sporo tego, ale…

Tematy spotkania:

– od czego zacząć i w jakiej kolejności zgłębiać te tematy, by było to skuteczne,

– z jakich bezpłatnych zasobów i wydarzeń czerpać,

– jak rozłożyć te kroki w czasie,

– jak ustalić swoje priorytety edukacyjne,

– a co można sobie odpuścić.

A w ostatnich minutach eksperci odpowiedzą także na pytania uczestników.

Czytaj także: Ciało mężczyzny i martwe zwierzęta, odkryte w mieszkaniu

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl