Jak szybko znaleźć grób? Skorzystaj z wyszukiwarki cmentarnej

Już niedługo Wszystkich Świętych, a co za tym idzie odwiedziny na cmentarzu. Nie wszyscy jednak pamiętają lub nie wiedzą, gdzie leżą ich bliscy zmarli. Z pomocą przychodzi wyszukiwarka grobów, która obejmuje 23 nekropolie z terenu Poznania.

Dla poznaniaków i nie tylko

Wyszukiwarkę można znaleźć na stronie internetowej: poznan.pl/cmentarze. Może skorzystać z niej każdy poznaniak, który nie zna dokładnej lokalizacji rodzinnych grobów. Wyszukiwarka przyda się też osobom spoza Poznania, które przyjeżdżają do miasta po wielu latach. Aplikacja połączona jest z mapami nekropolii, dzięki czemu można wyznaczyć i wydrukować plan dojścia do wybranego miejsca.

Jak korzystać z wyszukiwarki?

Po kliknięciu w zakładkę „Wyszukiwarka” musimy wpisać dane potrzebne do znalezienia mogiły: imię, nazwisko lub datę pogrzebu. Wystarczy podać dowolne informacje z listy – np. samo nazwisko lub fragment daty, ale wtedy liczba znalezionych nazwisk będzie dużo większa. Gdy wyszukiwarka znajdzie dane, które odpowiadają wpisanym kryteriom, wyświetli informacje o miejscu pochówku. Jeśli wyszukiwanie nie zadziała, przy wynikach pojawią się dane kontaktowe – np. numer telefonu lub adres e-mail, pod którymi można zgłosić błąd.

hotel dla psów w Poznaniu

Powstańcy Wielkopolscy i olimpijczycy

Wyszukiwarka obejmuje 23 nekropolie z terenu Poznania, w tym największe cmentarze komunalne (Junikowo i Miłostowo), Cmentarz Górczyński, Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan oraz wszystkie miejsca pochówku na Cytadeli. Jest również dostępna w aplikacji Smart City, w zakładce opcje dodatkowe. Za jej pomocą można znaleźć także groby Powstańców Wielkopolskich i olimpijczyków, pochowanych na poznańskich cmentarzach (wraz z krótkim opisem osoby).

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl