Jajami w drzwi sołtysa, bo nie ujawnił danych osoby zakażonej koronawirusem

Nieznany sprawca zniszczył drzwi domu sołtysa wsi Sulęcinek w Wielkopolsce. Sołtys nie chciał podać adresu mieszkańca, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Wandal albo wandale m.in. obrzucił drzwi jajkami i napisał na nich wulgarny napis. Sołtysa nazwano także oszustem i kłamcą. Rada Sołecka wydała w tej sprawie oświadczenie. Potępiła zachowanie wandala i stanęła murem za sołtysem.

– Kiedy w ekspresowym tempie rozniosło się po sołectwie, że jeden z mieszkańców Sulęcinka jest zakażony koronawirusem, z niezrozumiałych dla nas powodów na sołtysa Sulęcinka Mateusza Ciołka wylała się fala hejtu i agresji. Powodem była niemożność ujawnienia danych osobowych zakażonej osoby. Kulminacja natomiast, akt wandalizmu dotykający bezpośrednio Sołtysa i jego rodzinę … . … Życzymy zdrowia osobie chorej i jej najbliższym. Natomiast osobie (osobom), która była autorem debilnych napisów na drzwiach życzymy powrotu do człowieczeństwa i odkupienia swoich przewinień. Mamy nadzieję, że sprawca (sprawcy) zgłoszą się z przeprosinami do Sołtysa, a w ramach rekompensaty popracują na rzecz Sołectwa — można przeczytać w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez Członków Rady Sołeckiej wsi Sulęcinek w Wielkopolsce.

Członkowie Rady Sołeckiej proszą mieszkańców, którzy mogą coś wiedzieć o sprawcy/ach o kontakt z policją.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl