Jacek Jaśkowiak z poparciem samorządu i powiatu. „To może być najlepsze 5 lat dla Poznania”

We wtorek, 16 kwietnia radni Koalicji Obywatelskiej wraz z marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem i starostą poznańskim Janem Grabkowskim poparli kandydaturę Jacka Jaśkowiaka na urząd prezydenta Poznania.

– Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez ostatnią kadencję. Zrealizowaliśmy mnóstwo dobrych inwestycji, a wyniki wyborów do rady miasta potwierdzają, że cieszymy się poparciem społecznym. Chcemy podkreślić naszą jedność i siłę. Nie wstydzimy się swojego loga tak jak PiS. Nie wstydzimy się swoich wartości – powiedział Marek Sternalski, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Radna Maria Lisiecka-Pawełczak podkreśliła, że ostatnie lata dla samorządu były trudne, ale mimo tego udało się wiele osiągnąć. Wymieniła miejskie dofinansowanie programu in vitro, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, bezpłatne usługi Viva Senior.

– Nie możemy wyobrazić sobie, że po władzę samorządową wyciąga rękę partia, która w rzeczywistości dążyła do centralizacji władzy. Traktująca samorząd jako narzędzie. Nie chcemy dopuścić do realizacji tej strasznej wizji, przygotowywanej przez PiS. Współpraca między samorządem miasta a samorządem regionu była kluczowa dla naszych dotychczasowych osiągnięć. Razem realizowaliśmy projekty unijne, takie jak tunel na ulicy Grunwaldzkiej, modernizacja ronda Rataje czy odnowa Starego Rynku. Te sukcesy są dowodem na to, że nasza współpraca ma realne efekty – powiedział Marek Woźniak.

Samorząd, powiat i miasto na kolejne kadencje?

Poparcie zapewnił też starosta poznański, Jan Grabkowski. Powiedział, że gdy słyszy PiS mówiący o miłości do samorządu i chęci współfinansowania, to tak jakby „diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwonił”. Starosta podkreślił, że współpraca z miastem zaowocowała inwestycją 800 milionów w terenowe inwestycje, takie jak węzły przesiadkowe, czy pojazdy nisko-emisyjne.

– Dziękuje radnym obecnym i nowo wybranym. Ostatnie 5,5 roku pracy było czasem trudnym. Z uwagi na pandemię oraz wydarzenia na arenie międzynarodowej, takie jak konflikt Rosji z Ukrainą. To wpłynęło na wzrost cen energii, niemniej jednak udało nam się w tym czasie przeprowadzić kapitalny remont Poznania, w tym również sali sesyjnej – powiedział Jacek Jaśkowiak.

Dodał, że jego relacje z Radą Miasta „zawsze były bardzo pozytywne i starał się nie przeszkadzać w wypracowywaniu różnych rozwiązań na sesjach radnych”.

– Chciałbym podziękować również staroście i marszałkowi za ich wkład w rozwój Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, która jest wzorcowym przykładem współpracy samorządów. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana, ponieważ mamy przed sobą wyjątkową szansę na najlepsze 5 lat dla Poznania, powiatu i województwa. Mamy partnera, który nas szanuje i rozumie, co pozwoli nam sprawnie zarządzać naszym regionem. Dziękuję za jednoznaczne poparcie, bo zrobiliśmy już bardzo dużo, a mamy potencjał, aby zrobić jeszcze więcej – dodał Jaśkowiak.

Druga tura wyborów samorządowych w niedzielę, 21 kwietnia. Jacek Jaśkowiak (KO) zmierzy się w niej ze Zbigniewem Czerwińskim (Zjednoczona Prawica).

Czytaj też: Jacek Jaśkowiak z oficjalnym poparciem Trzeciej Drogi

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl