J. Jaśkowiak zmienił połowę zastępców

Była uroczysta sesja rady miasta, ślubowanie prezydenta, radnych i są pierwsze zmiany na stanowiskach zastępców prezydenta Poznania. Stanowiska stracili Maciej Wudarski i Tomasz Lewandowski. 

Uroczysta pierwsza sesja nowej Rady Miasta, odbyła się w poznańskim Ratuszu. Otworzył ją Wojciech Kręglewski najstarszy wiekiem i stażem radny. Podczas sesji odbyło się ślubowanie radnych i prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który w pierwszej turze wygrał październikowe wybory na prezydenta Poznania.

Przyjmuję ten mandat z wielką satysfakcją i radością, ale też pokorą. To wyraz aprobaty dla sposobu, w jaki zaczęliśmy rozwijać Poznań. Dbamy o potrzeby, a nie o marketingowe fajerwerki. Poznaniacy chcą żyć po swojemu i czuć się u siebie. Od władzy miasta oczekują szacunku i wsparcia – mówił prezydent Jacek Jaśkowiak po tym jak złożył przysięgę.

Po niecałej godzinie na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił nowy zarząd miasta.

Stanowiska zachowali Mariusz Wiśniewski i Jędrzej Solarski. Nowe twarze to Katarzyna Kierzek-Koperska (Nowoczesna) i Bartosz Guss, dotychczasowy dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. Będzie on odpowiedzialny za gospodarkę komunalną i mieszkaniową, wydział urbanistyki i architektury, MPU oraz Biuro Obsługi Inwestorów. Katarzyna Kierzek-Koperska zajmować się będzie wydziałem środowiska, rozwoju miasta, działalności gospodarczej i Biurem Rzecznika Konsumentów.

Stanowiska stracili Maciej Wudarski i Tomasz Lewandowski. Nie wykluczone, że ten ostatni zostanie prezesem ZKZL. Ma być także pełnomocnikiem prezydenta Poznania do spraw spraw polityki mieszkaniowej i lokalowej.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl