Materiał partnera

„In_Spirujące Święta”

Ponad dwieście pięćdziesięcioro dzieci na specjalne zaproszenie fundacji In_Spire mogło odwiedzić i miło spędzić czas na poznańskim Jarmarku Świątecznym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Było wspólne malowanie bombek, ozdabianie pierników i spotkanie ze św. Mikołajem.

5 grup dzieci z Wielkopolski mogło spędzić niezapomniany czas na Jarmarku Świątecznym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Tam miały okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, czy wziąć udział w wyjątkowych warsztatach.

Najpierw najmłodsi przygotowywali ciasto do pieczenia pierników na bazie toruńskiej receptury, a później własnoręcznie ozdabiali wypieczone ciasta. Każdą wypieczoną słodkość można było zabrać do domu. Najmłodsi mieli także okazje własnoręcznie przygotować szklaną bombkę, którą mogli zawiesić na swojej domowej choince. Było również spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne świąteczne foto, słodki poczęstunek oraz przejazd Młyńskim Kołem.

Do tej pory, dzięki wsparciu naszych darczyńców i innych partnerów, udało nam się wywołać 200 uśmiechów u dzieci. Zdajemy sobie sprawę ze społecznego problemu osamotnienia dzieci, rodzice skupieni są na problemach życia codziennego, a w wyniku tego spędzają mało czasu na wspólnych aktywnościach ze swoimi dziećmi. Chcemy tu pokazać, że można żyć pozytywnie i cieszyć się wspólnym czasem w świecie rzeczywistym. Naszym celem jest także promowanie szeroko idei aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w alternatywie do spędzania czasu samotnie w Internecie – mówi Iwona Kasprzak prezes fundacji In_Spire.

Ostatnia grupa dzieci odwiedziła jarmark 21 grudnia. W sumie w akcji Inspirujące Święta wzięło udział aż 260 uczestników. Wszyscy oni mogli beztrosko i w miłym gronie spędzić czas na Poznańskim Jarmarku Świątecznym, skupiając się przede wszystkim na zabawie.

Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznań. #poznanwspiera

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl