„Imprezowy” tramwaj przejedzie przez Poznań. Kto będzie mógł do niego wsiąść?

Impreza na tramwaju? Dlaczego nie? Już w ten weekend Bimba Fest ożywi ulice miasta. Jej trasa związana jest z Next Fest Music Showcase & Conference.

Bimba Fest w Poznaniu

Już niedługo w Poznaniu odbędzie się jedno z największych wydarzeń muzycznych, Next Fest Music Showcase & Conference. W związku z tym w sobotę, 20 kwietnia, na ulice miasta wyjedzie nietypowa, bo imprezowa Bimba.

– Specjalny next festowy tramwaj, w którym swój pięciogodzinny set dj-ski zagra duet Nimm2 – informują organizatorzy wydarzenia.

W Bimba Fest dj-je zaprezentują nietypową mieszanka muzyczną. Pasażerowie będą mieli okazję usłyszeć indie dance, house i tech house, wzbogacone o dźwięki gitary. To niecodzienne doświadczenie będzie dostępne dla wszystkich podróżujących, a wstęp będzie bezpłatny.

Trasa nietypowego tramwaju

Tramwaj będzie kursować od godziny 18:00 do 23:00 po specjalnie wyznaczonej trasie, obejmującej kluczowe punkty miasta.

Podróż rozpocznie się na Placu Wielkopolskim, skąd tramwaj wyruszy w kierunku ulicy 23 Lutego, a następnie przez Mielżyńskiego i Gwarną dotrze na ulicę Święty Marcin. Następnie przejedzie przez Aleję Marcinkowskiego, Plac Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Most Teatralny, rondo Kaponiera i ponownie ulicę Święty Marcin. Po powrocie na Plac Wolności oraz 27 Grudnia, tramwaj znowu zmierzy się z trasą w kierunku Gwarnej, Świętego Marcina, ronda Kaponiera, Mostu Teatralnego, Fredry i Mielżyńskiego, aby zakończyć podróż na Placu Wielkopolskim.

Odjazdy z przystanku na Placu Wielkopolskim będą odbywały się o godzinach 18:00, 18:45, 19:30, 21:00, 21:45 i 22:30.

bimba fest
Bimba fest przejedzie przez Poznań / fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Z Poznania nad morze i w góry? Nowe połączenie kolejowe

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl