Ikarusem po Poznaniu

Długi weekend to kolejna okazja, by skorzystać z linii turystycznych autobusów i tramwajów w Poznaniu. 

W sobotę na turystycznej linii „0” pojedzie, tzw. „Księżniczka”, czyli tramwaj 102Na. Natomiast w niedzielę i poniedziałek, kolejno skład N+ND oraz kultowy, zielony „Helmut”. Pasażerowie korzystający z linii autobusowej 100, przejadą się dwoma poznańskimi Ikarusami oraz jednym gościnnym, należącym do Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego z Wrocławia.

Autobus został wyprodukowany w 1986 roku i trafił do węgierskiego PKSu w Gyorze, czyli Kisalföld Volán, gdzie służył do 2003 roku. W 2014 roku trafił do Polski – informują przedstawiciele KSTM Wrocław.

Na kursach o godzinie 10:00 i 12:00, w sobotę i poniedziałek, na trasach pojawi się przewodnik, który opowie o atrakcjach spotykanych po drodze. Ponadto kursować będzie linia 102 z piętrowym autobusem MAN SD202. Należy on do Pleszewskich Linii Autobusowych „Gaedig Reisen”, którym można dojechać do Muzeum Broni Pancernej. Tego dnia odbędzie się tam piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego.

Bilety na linie turystyczne można kupić u konduktorów na pokładzie pojazdów zabytkowych, a rozkłady jazdy dostępne są na stronie MPK.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl