„Hurtownia lewych sprzętów” zlikwidowana . Policja szuka właścicieli skradzionych rzeczy.

200 różnych przedmiotów pochodzących z kradzieży odnaleźli poznańscy policjanci, podczas przeszukania dwóch mieszkań w Poznaniu i Koziegłowach. Zatrzymano 3 osoby.

Poznańscy śledczy zabezpieczyli ponad 200 przedmiotów, które prawdopodobnie zostały skradzione. Wśród nich znajduje się ponad 100 telefonów komórkowych, 45 laptopów, rowery, a także m.in. wiele różnych elektronarzędzi.

Skradziony towar został znaleziony w mieszkaniu w Koziegłowach na os. Leśnym oraz przy ul. Bałtyckiej w Poznaniu. Tam też zatrzymano trzech mężczyzn. Z ustaleń policjantów wynika, że część zabezpieczonych przedmiotów pochodzi z kradzieży, włamań oraz rozboju, do których doszło na terenie Poznania i Koziegłów w 2017 roku.

W tej sprawie jeden z mężczyzny usłyszał dwanaście zarzutów paserstwa oraz zarzut posiadania środków odurzających za co trafił do aresztu. Pozostałych dwóch odpowie za  kilka kradzieży.

Zdjęcia przedmiotów, których właścicieli nie ustalono można zobaczyć na policyjnej stronie internetowej :

http://www.poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/196449,Poznan-Policjanci-zabezpieczyli-ponad-dwiescie-przedmiotow-Ktos-je-rozpoznaje.html

Można też zgłaszać się osobiście w komendzie miejskiej policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga 2 od pon. do pt. w godzinach 8:00 – 15:00 lub telefonicznie pod numerem 61 84 130 90.

fot. policja – odzyskany sprzęt

fot. policja – odzyskany laptop

fot.policja – odzyskany komputer

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl