Gytkjaer załatwił Wisłę. Wisła Kraków – Lech Poznań 1-3

Kolejorz wygrał w końcu na wyjeździe. Zwycięstwem nad Wisłą przełamał złą passę, która trwała od 20 sierpnia. Wskoczył na drugie miejsce w tabeli i do prowadzącej Jagiellonii Białystok traci tylko dwa punkty.

Mecz nie zaczął się dobrze dla Lecha. Po początkowej wyrównanej grze, w 30 minucie po wątpliwym faulu, arbiter spotkanie podyktował rzut wolny dla Wisły. Z 20 metrów pięknie uderzył Carlitos i piłka nad murem trafiła w samo okienko bramki Kolejorza.

Tuż przed przerwą z karnego wyrównał Christian Gytkjaer. Druga połowa to dominacja Lecha Poznań. Duńczyk w koszulce Kolejorza trafiał jeszcze do bramki Wisły dwa razy w 52′ i 83′ minucie. Lech zasłużenie pokonał Wisłę Kraków 3-1 i dzięki temu zwycięstwu przesunął się na drugie miejsce w tabeli. Do pierwszej Jagiellonii traci dwa punkty na trzecim miejscu jest Legia Warszawa z dorobkiem 51 punktów. Lech ma punktów 52, Jagiellonia 54 punkty.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze jedno spotkanie. 7 kwietnia Lech będzie podejmował w Poznaniu Górnika Zabrze.