Categories

źródło : materiały prasowe organizatora

Gwiazdorska obsada mityngu na poznańskim Golęcinie

W piątek 11 września na Stadionie Golęcin odbędzie się mityng lekkoatletyczny Poznań Athletics Grand Prix 2020. Otwarcie bram stadionu dla kibiców o godzinie 15:30. Bilety na imprezę można kupować tylko przez Internet.

To wspaniała okazja dla poznaniaków by podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów. W zawodach swój udział potwierdzili miedzy innymi :

Michał Haratyk Mistrz Europy z Berlina (2018) oraz Halowy Mistrz Europy (Glasgow 2019)  w pchnięciu kulą. Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, która wraz z koleżankami w sztafecie ustanowiła rekord Europy podczas zawodów IAAF w Jokohamie (2019), tym razem pobiegnie indywidulanie na 400 metrów.

Ciekawa rywalizacja zapowiada się na dystansie 1500 metrów, bowiem w Poznaniu walkę o zwycięstwo na bieżni stoczą: Adam Kszczot – Halowy Mistrz Świata z Birmingham, trzykrotny Mistrz Europy oraz Michał Rozmys – złoty (2017) i brązowy (2016) medalista Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.

Swój udział zapowiedział aktualny rekordzista Polski Piotr Lisek, który w tym sezonie wynikiem 5,90 m wspiął się na drugie miejsce tabeli najlepszych tegorocznych rezultatów.

Coś dla amatorów biegania

W programie Poznań Athletics Grand Prix 2020 organizatorzy przewidzieli także miejsce na zmagania amatorskie. Przed szeroką poznańską publicznością zaprezentują się sztafety złożone z członków klubów i stowarzyszeń biegowych. W biegu 10×400 metrów wystąpi aż siedem ekip, reprezentanci grup: Night Runners, City Trail Team, Kobiety biegają, PRO366, Fehlau Run, Team Maratończyk Poznań i KB Maniac Poznań.

Bilety na miting w sprzedaży on-line

Zakup biletów na mityng lekkoatletyczny jest możliwy wyłącznie online za pośrednictwem platformy ToBilet: https://bilety.posir.poznan.pl/poznan-athletics-grand-prix-2020-1.html

Ceny biletów: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi zmagania lekkoatletów na stadionie Golęcin będzie mogło z trybun obejrzeć 1000 kibiców.

Program zawodów : 
15:30 Otwarcie bram i wejście na teren wydarzenia
16:15 – 19:30

Rozgrywane będą poniższe konkurencje: 
W kategorii kobiet
bieg na 100 m
bieg na 400 m
bieg na 400 m przez płotki
bieg na 800 m
pchniecie kulą
rzut młotem
skok w dal
W kategorii mężczyzn
bieg na 100 m
bieg na 1500 m
pchnięcie kulą
rzut młotem
skok w dal
skok o tyczce

oraz
sztafeta 10×400 z udziałem klubów biegowych
finał chłopców i dziewcząt w biegu na 60 m
dziecięce zawody w skoku o tyczce
Konkurencje mogą ulec zmianie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl