Gwiazdor Lecha sprzed 14 lat spotkał się w czwartek z kibicami 

14 lat temu Lech Poznań rozegrał przeciwko Austrii Wiedeń spotkanie w ramach pucharu UEFA. Mecz przeszedł do historii klubu. W czwartek jeden z bohaterów pojedynku spotkał się z kibicami przed meczem.

Sławomir Peszko w 2008 roku meczu z Austrią Wiedeń zdobył bramkę i zaliczył asystę, oprócz tego pomocnik był jednym z liderów poznańskiej drużyny. Zawodnik na stadionie przy ulicy Bułgarskiej pojawił się również w czwartek, by spotkać się z kibicami, którzy tak jak 14 lat temu przyjdą wspierać poznańską drużynę w meczu.

Witam całą społeczność Lecha Poznań i wszystkich tych, którzy byli 2008 roku na meczu z Austrią. Zapraszam na wspólną fotkę pod lokomotywę. Dzisiaj o godzinie 19:00. – zapowiedział Sławomir Peszko.

Sławomir Peszko to nie jedyna gwiazda Lecha Poznań, która brała udział w meczu z Austrią Wiedeń i wspomina to do dzisiaj. Jeden z najlepszych piłkarzy świata, Robert Lewandowski uważa, że mecz z 2008 roku wciąż jest dla niego wyjątkowy.

Do dzisiaj jak czasami wracam i oglądam jakieś urywki z tego meczu no to mam taką gęsią skórkę i te wspomnienia wracają bardzo szybko. – przyznał Robert Lewandowski w wywiadzie dla klubowej telewizji.

Mecz Lecha Poznań z Austrią Wiedeń rozpocznie się o godzinie 21.00 jednak ze względu na duże zainteresowanie kibiców władze klubu proszą fanów Kolejorza o to by na mecz przyjść z wyprzedzeniem. Dzięki temu organizatorzy chcą uniknąć ścisku przy bramkach wejściowych na mecz.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl