Granty dla osiedlowych działaczy przyznane

Społecznicy i organizacje z poznańskiego Łazarza zawalczyli o mikrogranty w ramach konkursu #DobreSąsiedztwo. W głosowaniu mieszkańcy dzielnicy wskazali 3 najlepsze pomysły z 8 zgłoszonych. Oddano w  sumie ponad 14.000 głosów. Fundatorem nagród i organizatorem konkursu jest deweloper Spravia.

Najwięcej głosów w plebiscycie zdobył projekt „Łazarz – poznajmy się!” przygotowany przez Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz. W planach jest cykl spotkań, podczas których odbędą się m.in. warsztaty decoupage’u, warsztaty kulinarne, zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem, zwiedzanie schronu znajdującego się na terenie Parku Wilsona.

Dziękujemy za głosy. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. To budujące, że są podmioty, które zauważają potrzeby lokalnych społeczności i że są mieszkańcy, którzy tak mocno angażują się w życie w swojej dzielnicy – mówi Wojciech Dera, prezes Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz.

Drugie miejsce w konkursie #DobreSąsiedztwo zajął projekt pracowni Jagoda Nie Porzeczka o nazwie „Przez nitkę do serca”. Grant zostanie przeznaczony na zakup materiałów i organizację spotkań rękodzielniczych, które odbywają się w pracowni.

 – Ogromnie cieszymy się z wygranej i takiego wyróżnienia. Nasza grupa działa od kwietnia, a udało nam się zdziałać już bardzo dużo dobrego. Spotykamy się, by tworzyć rękodzieło, szyjąc, szydełkując, malując. Wszystko, co wykonamy, przekazujemy fundacjom, szpitalom i innym potrzebującym. Możemy to realizować tylko dzięki wsparciu darczyńców, dlatego tak ważny był dla nas ten konkurs ­– mówi Jagoda Kaja, pomysłodawczyni.

Ostatnim projektem, który otrzyma wsparcie w wysokości 5.000 zł, będzie organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR cykl spacerów pt. „Odkryj Łazarz!”.

– Łazarz nie jest miejscem oczywistym na turystycznej mapie Poznania. Goście oraz sami poznaniacy pobyt na Łazarzu najczęściej ograniczają do wizyty w Palmiarni. Podczas spacerów z przewodnikiem będziemy chcieli nieco odczarować ten fyrtel. Zamierzamy pokazać architekturę Łazarza, opowiedzieć niezwykłe historie i wspomnieć ludzi, którzy tutaj mieszkali – podsumowują organizatorzy.

czytaj także:

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl