Co w weekend w Poznaniu? Wiele atrakcji w całym mieście

W trakcie całego weekendu, od piątku 17 listopada do niedzieli 19 listopada, mimo niskich temperatur, Poznań i jego okolice oferują wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

Piątek- 17 listopada

godz. 17.30 – w kinoteatrze Apollo przy ul. Ratajczaka 18 wystawiony zostanie spektakl gościnny pt. ,,Testosteron”. Spektakl wyreżyserowali Maciej Wierzbicki i Adam Krawczuk. Przedstawienie tylko dla widzów dorosłych! To kultowa satyra o wiecznym konflikcie damsko-męskim. Bilety w cenie 100, 130 i 160 zł (w zależności od miejsca).


godz. 18.00 – w Klubie Pod Mogiłą, przy ul. Nowowiejskiego 8, odbędzie się koncert zespołu The Materia w ramach DARKLANDER TOUR. „DARKLANDER” to ciąg opowieści o poszukiwaniu prawdy i światła w zgniliźnie i mroku naszych czasów. Kwartet ze Szczecinka wyrusza w drogę, by opowiedzieć Wam te historie na żywo. Bilety dostępne on-line, w cenie 45, 55 i 65 zł.


godz. 17.00 – w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich, przy ul. Głogowska 14, odbędzie się występ Kabaretu Neo-Nówka. Pokaże on widzom nowy program pt. ,,Tradycje Polskie”. Oglądających czeka duża dawka dobrego humoru i premierowe skecze, których nie ma w telewizyjnych programach czy w Internecie. Bilety w cenie 150-200zł (w zależności od miejsca).


godz. 19.00 – w Sali Drabowicza w Teatrze Wielkim w Poznaniu, przy ul. Fredry 9 odbędzie się koncert kameralny pt. ,,nieBŁĘKITNA RAPSODIA”. Repertuar to piosenki George’a Gershwina. Koncert poprowadzi Jaromir Trafankowski. Występ zabierze Was prawdziwy czarodziej, który w wirtuozerski sposób łączy muzykę klasyczną i jazz. Bilety w cenach 45-55 zł.


godz. 20.00- w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 wystąpi Małgorzata Ostrowska. To bez wątpienia jedna z ikon lat 80. Od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna i z najbardziej charakterystycznym żeńskim głosem w Polsce. W tym roku artystka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Bilety w cenie 139 zł.


godz. 20.30 – w Scenie na Piętrze, Estrada Poznańska, przy ul. Masztalarska 8. 18 wystawiony zostanie spektakl improwizowany z udziałem publiczności. Widzowie mają możliwość być częścią aktorskiej kreacji. Mogą udzielać sugestii, podejmować decyzje, a nawet wchodzić na scenę i współtworzyć historię razem z aktorami. To forma teatru, która łączy artystów i widzów.

Sobota – 18 listopada

godz. 11.00 – w Filharmonii Poznańskiej w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Henryka Wieniawskiego 1, odbędzie się Muzoteka pt.,, Fredromania”. To sobotnie koncerty rodzinne, organizowane raz w miesiącu dla małych i dużych miłośników dźwięków. Ich celem było i jest ukazanie piękna i różnorodności muzyki. Bilety w cenie 20-35 zł.


godz. 11.45- w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1 odbędzie się Salon Poezji Anny Dymnej. Gościem 86. odsłony Salonu Poezji, będzie aktor teatralny, filmowy i serialowy Tomasz Stockinger, który przeczyta poezję Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Oprawę muzyczną przygotuje Łukasz Krzemiński, oboista z orkiestry Teatru Muzycznego. Bilety w cenie 20 zł.


godz. 16.00 – w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 wystawiony zostanie spektakl gościnny pt. ,,Nerwica Natręctw”. To Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. W której pacjenci psychiatry decydują się nawzajem leczyć. Przedstawienie rzucają nowe spojrzenie na relacje między ludzkie. Bilety w cenie 50, 70, 100, 130 i 160 zł (w zależności od miejsca).


godz. 17.00 – w Republice Sztuki Tłusta Langusta, przy ul.Gwarnej 11, odbędzie się spektakl pt. ,,Fachman Show” w wykonaniu Norberta Ogoniaka. Spektakl jest laureatem tegorocznych Nanodramów 2023. Powstał w oparciu o nowy cyrk, z wykorzystaniem elementów iluzji, akrobatyki, ekwilibrystyki, żonglerki, clownady, a także improwizacji. Bilety w cenie 25 zł.


godz. 18. 30 – w Studio Sananda, przy ul.Langiewicza 2/5, odbędzie się koncert SoundWalk’u. To podróży w dźwiękach plemiennych i transowych brzmieniach wypływających z etnicznych instrumentów zapętlanych przy użyciu loopera i dodatkowego sprzętu elektronicznego. Muzyka inicjowana jest energią przestrzeni, która zjednoczy słuchaczy w dźwiękach. Ceny biletów to 60 zł.


godz. 19.30 – w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Henryka Wieniawskiego 1 odbędzie się koncert pt. ,,Królowe”. Wypełniony jest przebojami legendarnych kobiet, takich jak: Arethy Franklin, Tiny Turner, Adele, Whitney Houston, Barbry Streisand, Madonny, Beyoncé czy Billie Eilish. Całość zostanie wzbogacona męską wrażliwością. Bilety w cenie 100-170 zł.

Niedziela – 19 listopada

godz. 10.00- w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się muzyczne widowisko pt. ,,Strażak Sam przygodna na biwaku”. To szansa dla najmłodszych na spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek i wzięcie udziału w fascynujących przygodach razem z nimi. Dzieci poprzez zabawę uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień. Bilety w cenie 55, 65, 80 i 95 zł.


godz 11.00- w Estradzie Poznańskiej, w Scena na Piętrze, przy ul. Masztalarska 8 odbędzie się interaktywny spektakl dla dzieci pt. ,,Rufi Rafi Show”. To w większości improwizowany spektakl, który wciąga widzów do swoich działań. Dostosowywany jest na bieżąco do grupy wiekowej widzów. Trwa około 50 minut, a bilety kosztują 30 zł.


godz. 13.30 – w Centrum Kultury Zamek, przy ul. Św. Marcina 80/82 odbędzie się rodzinne zwiedzanie wystawy z przewodnikiem dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami. Wycieczka będzie prowadzona po czarno- białych fotografiach nawet sprzed 120 lat. Przewodnik postara się odpowiedzieć na każde, nawet najbardziej dociekliwe pytania. Ceny biletów zaczynają się od 12 zł, a kończą na 17 zł.


godz. 17.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1e odbędzie się spektakl pt. ,,Irena”. Jest to dramat muzyczny poświęcony Irenie Sendlerowej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata. Gdy rozpętało się piekło II wojny światowej, Irena miała zaledwie 29 lat. Pomimo wieku uratowała kilkaset dzieci z warszawskiego getta.


godz. 18.00 – w Teatrze Polskim na Scenie Dużej, przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędzie się spektakl pt. ,,O mężnym Pietrku i sierotce Marysi”. Powstał na podstawie prac Marii Konopnickiej. Konopnicka zdobyła popularność i szacunek nie tylko za swoje umiejętności literackie, ale również za odwagę w wyrażaniu trudnych tematów społecznych. Bilety w cenie od 40 do 70 złotych.


godz. 19.00 – w Republice Sztuki Tłusta Langusta, przy ul. Gwarnej odbędzie się spektakl pt. ,,Tłusta Langusta”. Autorem widowiska jest Norbert Ogoniak. Spektakl, jest laureatem tegorocznych Nanodramów 2023. Autor stworzył go w oparciu o nowy cyrk, z wykorzystaniem elementów iluzji, akrobatyki, ekwilibrystyki, żonglerki, clownady, a także efektów specjalnych i improwizacji. Bilety w cenie 25 zł.

Czytaj także: Ratowała dzieci w czasie II wojny światowej. Spektakl „Irena” wraca do Poznania, by później pojechać do Berlina

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl