Gol Filipa Szymczaka najładniejszy

Prostopadłe podanie z pierwszej piłki, świetny balans ciałem i strzał w samo okienko bramki. Ten gol Filipa Szymczaka został przez ekspertów wybrany na najładniejsze trafienie drugiej kolejki Ekstraklasy. To kolejne wyróżnienie dla gracza Lecha.

Lech dobrze zaczął

W ostatnią niedzielę Lech Poznań rozegrał mecz z Radomiakiem Radom w ramach drugiej kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz bez większych problemów poradził sobie z rywalem i wygrał 2:0. W wyjściowej jedenastce po długiej przerwie spowodowanej chorobą, znalazł się Mikael Ishak. To właśnie Szwed rozpoczął strzelanie i w 40. minucie po świetnym podaniu Dino Hoticia wpakował piłkę do siatki.

Nos trenera

W 72 minucie Hotić jednak zszedł z boiska, a zastąpił go Filip Szymczak. 8 minut później na boisku w miejsce Alana Czerwińskiego wszedł Joel Pereira. To właśnie zmiennicy zapewnili Lechowi drugą bramkę. Portugalczyk bez przyjęcia zagrał prostopadłą piłkę do 21-letniego napastnika, a ten popisał się świetnym zwodem. Szymczak przełożył sobie piłkę na lewą nogę i finezyjnym strzałem umieścił ją w samym okienku bramki.

Sypią się wyróżnienia

Ten gol podbił serca kibiców na stadionie. Piękną bramkę Szymczaka docenili jednak również eksperci Ekstraklasy. Została ona wybrana najładniejszym golem drugiej kolejki ligi. Co więcej, jest to kolejne wyróżnienie dla zawodnika Lecha Poznań w tym tygodniu. Dino Hotić może cieszyć się tytułem najlepszego zawodnika kolejki. Kolejorz notuje fantastyczny początek sezonu. Po dwóch spotkaniach ma na koncie sześć punktów. Wygrał również pierwszy mecz z Żalgirisem Kowno.