Gol debiutanta uratował Lecha Poznań

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Lech Poznań zremisował na wyjeździe 1-1 (0-0) z białoruskim Szachtiorem Soligorsk. Dla gospodarzy trafił Elis Bakaj, a wyrównał w 89. minucie João Amaral. Był to jego debiut w Kolejorzu.

Spotkanie nie było porywające, choć w pierwszej połowie można było zauważyć, że to Lech jest faworytem. Najlepszą sytuację miał Christian Gytkjaer ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Druga połowa zaczęła się trzęsieniem ziemi. W 53 min. piłkę uderzoną w krótki róg wpuścił Jasmin Burić, który w kolejnym już meczu zawalił Lechowi bramkę. Lech długo nie wiedział jak odpowiedź Białorusinom. W końcu na boisku pojawił się Pedro Amaral. Portugalczyk, dla którego był to debiut w Lechu w 89. minucie otrzymał podanie od Macieja Makuszewskiego i pewnie strzelił na bramkę .

Szachtior Soligorsk – Lech Poznań 1:1 (0:0)

Szachtior Soligorsk: Andrei Klimovich – Igor Burko, Pavel Rybak, Maksim Bordachev, Sergei Matveichik – Julius Szoke, Aleksandr Selyava, Roger Canas – Yuri Kovalev, Elis Bakaj (72. Denis Laptyev), Max Ebong (46. Sergey Balanovich)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Vernon De Marco, Rafał Janicki, Thomas Rogne – Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka (90. Łukasz Trałka), Pedro Tiba, Volodymyr Kostevych – Mihai Radut (76. Maciej Gajos), Christian Gytkjaer, Darko Jevtić (70. Joao Amaral)

Bramki: Elis Bakaj 53. – Joao Amaral 89.