Głośna i niebezpieczna. Na remont tej ulicy ogłoszono już 3 przetargi. Żaden nie został rozstrzygnięty

Wciąż brakuje pieniędzy na przebudowę ulicy Kolejowej. Wykonawcy żądają więcej, niż proponuje miasto. Dlatego żaden z trzech ogłoszonych przetargów nie został jeszcze rozstrzygnięty. Mieszkańcy wciąż skarżą się jednak na jakość nawierzchni i poziom bezpieczeństwa skrzyżowań.

W samym 2022 roku miasto ogłosiło aż trzy przetargi na remont ulicy Kolejowej. Dwa pierwsze zostały unieważnione, a trzeci do dziś nie został rozstrzygnięty. Przedstawiciele miasta chcą przeznaczyć na ten cel dużo mniej, niż życzą sobie tego wykonawcy. Na obecny stan ulicy skarżą się okoliczni mieszkańcy.

Obecnie nawierzchnia drogi wykonana jest z kostki, co powoduje spory hałas za każdym razem, kiedy przejeżdża tamtędy samochód. Co więcej, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe nie są zabezpieczone w żaden dodatkowy sposób. Brakuje tam progów zwalniających czy wyniesień.

hotel dla psów w Poznaniu

Dlatego Rada Osiedla Jeżyce złożyła wniosek do prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka, o zabezpieczenie środków na wykonanie przebudowy ulicy. Radni domagają się wymiany nawierzchni, budowy wyniesionych skrzyżowań i progów zwalniających. Wyznaczyli również miejsce pod przystanek autobusowy, gdyby miasto zdecydowało się puścić tamtędy linię autobusową.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl