Fundusz ratunkowy dla parafii, których nie stać na prąd

W Archidiecezji Gnieźnieńskiej powstaje właśnie specjalny fundusz, który będzie wspierać te parafie, które mają problemy z zapłaceniem rachunków za prąd – poinformował rzecznik prasowy archidiecezji.

 

PROBLEMY PARAFII

Wszystkie parafie zostały zobowiązane przez kurię do gospodarnego korzystania z energii. Do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie spływają z parafii pierwsze informacje o spodziewanych problemach związanych z rachunkami za energię. Przygotowywany jest fundusz ratunkowy przeznaczony na pomoc parafiom, które będą wnioskowały o wsparcie w tym zakresie – mówił Polskiej Agencji Prasowej  ks. Remigiusz Malewicz. W sumie pytań od parafii miało być na razie kilka. W przyszłym tygodniu księżą dowiedzą się, w jaki sposób archidiecezja pomoże im w opłaceniu kosztów energii.

KOSZTY ENERGII

Poważne skutki kosztów energii odczuć mogą natomiast mieszkańcy budynków poznańskich spółdzielni mieszkaniowych te już zapowiadają podwyżki czynszów od nowego roku w związku z koniecznością ogrzewania czy oświetlania części wspólnych, czego koszty będą znacznie wyższe. Piszemy o tym TUTAJ

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl