Zarząd Zieleni Miejskiej przygotował projekt zagospodarowania ścieżki za Fortem VII. Teren ten ma stać się bardziej bezpieczny i dostępny dla mieszkańców. Swoje opinie na ten temat poznaniacy mogą wyrażać w ramach geokonsultacji. Czas na to mają do 27 grudnia.
Tereny, o których mowa znajdują się za Fortem VII, przy ul. Polskiej. W czasie II wojny światowej mieścił się w nim nazistowski obóz zagłady, dziś znajduje się Muzeum Martyrologii Wielkopolan. Teren należy do Miasta Poznania, a administruje nim Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Obszar za fortem dziś jest zaniedbany i wymaga uporządkowania.
Fort VII – bezpieczeństwo
W ramach inwestycji planowane jest stworzenie przyjaznego ciągu komunikacyjnego i wygodnego miejsca do rekreacji. Uporządkowana zostanie zieleń. W miejscu obecnego pieszego szlaku (stworzonego przez spacerujących) powstaną utwardzone ścieżki o szerokości od 1,5 do 3 metrów. Będzie to nawierzchnia mineralna typu HanseGrand — nietoksyczna, naturalna, przepuszczająca wodę. Nie zabraknie też małej architektury. Mają pojawić się także ławki i kosze na śmieci.
Urzędnicy chcą, poprawić bezpieczeństwo spacerowiczów. Chcą, aby teren za Fortem VII był miejscem rekreacji dla wszystkich mieszkańców, w tym także seniorów, rodziców z dziećmi, rowerzystów oraz osób niepełnosprawnych.
Osoby, które chcą zobaczyć projekt dotyczący terenów zieleni za Fortem VII i pragną wyrazić swoje zdanie na temat planowanych zmian, mogą wziąć udział w geokonsultacjach za pośrednictwem strony internetowej: http://www.wola.geodyskusja.pl.