Flagi rozchodziły się jak ciepłe bułki

Zastępcy prezydenta Poznania wraz z przewodniczącym Rady Miasta rozdali na Starym Rynku flagi Polski i Unii Europejskiej. Dostali je poznaniacy oraz turyści, którzy punktualnie w południe pojawili się pod Ratuszem. Rozdawanie flag trwało kilka minut.

Zgodnie z tradycją poznańscy urzędnicy rozdają flagi Polski w dniu jej święta, czyli 2 maja. W tym roku 1 maja przypada jednak 15. rocznica przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, dlatego postanowiono wręczyć je nieco wcześniej. Do biało-czerwonej flagi dołączyła również niebieska z dwunastoma gwiazdkami.

Pod Ratuszem na Starym Rynku, po tradycyjnych „koziołkach”, nie brakowało chętnych zarówno na flagi Polski, jak i Unii Europejskiej. Rozdawanie flag przed urzędników trwało kilka minut i bo barwach biało czerwonych i Unii Europejskiej nie było śladu.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uchwalono decyzją Sejmu 20 lutego 2004 roku. Tego dnia obchodzony jest także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Ideą święta jest oddanie czci i szacunku dla symbolu Polski.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl