Finał poszukiwań 14-letniej Amelii, która zaginęła 28 grudnia

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 14-letniej Amelii, która samowolnie oddaliła się od swojego miejsca zamieszkania w Wałczu. Została znaleziona w Pile i już znajduje się pod opieką rodziców. O wszystkim został poinformowany Sąd Rodzinny.

ZAGINĘŁA PRZED SYLWESTREM

14-letnia Amelia Sonda zaginęła 28 grudnia 2022 roku. W godzinach wieczornych samowolnie oddaliła się od domu i nie kontaktowała się z członkami rodziny. Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Wałczu poinformowała o tym, że dziewczyna odnalazła się w Nowy Rok około 20 kilometrów od domu, w Pile.

CAŁA I ZDROWA

Jak przekazała nam Beata Budzyń z policji z Wałcza, 14-latka jest cała i zdrowa i już przebywa pod opieką rodziców. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, o całym zdarzeniu poinformowany został Sąd Rodzinny i Nieletnich. To był pierwszy raz, kiedy dziewczyna bez niczyjej wiedzy oddaliła się z miejsca zamieszkania.

Podejmujemy czynności w zależności od złożonego zawiadomienia. Bierzemy pod uwagę to, czy jest to osoba małoletnia, czy po raz pierwszy opuściła samowolnie miejsce zamieszkania, czy jest to osoba chora, niepełnosprawna. W tym przypadku dziewczyna samowolnie oddaliła się z miejsca zamieszkania, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie. – przekazała Beata Budzyń.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl