Festiwal na wzór Open’era w Poznaniu? Tego chce kandydat PiS

Poznań pod względem oferty kulturalnej powinien bardziej otworzyć się na młodzież – mówi Mateusz Rozmiarek. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na radnego miasta proponuje zorganizować festiwal na wzór Open’era.

Pokolenie Warte Poznania – pod takim hasłem kandydaci Prawa i Sprawiedliwości wystartują w nadchodzących wyborach samorządowych. Klaudia Strzelecka, Sara Szynkowska vel Sęk, Łukasz Kapustka, Marcin Ratajczak oraz Mateusz Rozmiarek przedstawili na konferencji prasowej swój pakiet programowy. Jak podkreślili – przede wszystkim chcą skupić się na wykorzystaniu potencjału młodych osób.

Dzisiaj w Poznaniu dominuje kultura muzealna i teatralna, to nie do końca jest spójne z zainteresowaniami młodzieży, która bardziej w tej chwili lobbuje w stronę kina i koncertów. Moim zdaniem Poznań stać na to by zorganizować przynajmniej raz w roku większy koncert, większe wydarzenie – być może porównywalne do festiwalu typu Open’er czy Orange Warsaw Festiwal – mówił Mateusz Rozmiarek.

Zdaniem Rozmiarka Poznań powinien także wzmocnić współpracę ze swoimi miastami partnerskimi.

Z kolei Sara Szynkowska vel Sęk uważa, że poznańska Malta jest zaniedbana i należy to zmienić. Kandydatka na radną proponuje także budowę nowych miejsc postojowych w centrum miasta.

Obecna radna i także kandydatka na kolejną kadencję – Klaudia Strzelecka – chce skuteczniej walczyć ze smogiem. Pomóc ma jej w tym rozbudowa cieplika miejskiego i pozbycie się najstarszych autobusów MPK. Radna zwróciła też uwagę na konieczność szybkiej budowy tramwaju na osiedle Kopernika.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl