Fałszowali recepty by kupić morfinę (video)

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali cztery młode osoby w wieku od 18 do 22 lat, które posługiwały się sfałszowanymi receptami na morfinę. Funkcjonariusze ustalili, że oszukali kilka aptek na terenie województwa wielkopolskiego. 

Po nitce do kłębka. Tak można powiedzieć o tej sprawie. Najpierw policjanci otrzymali informację, że w jednej z aptek w Gnieźnie, ktoś próbuje wykupić lek odurzający na podstawie podrobionej recepty. Szybka interwencja spowodowała, że jedną osobę zatrzymano tuż po wyjściu z apteki, kolejne trzy na terenie Gniezna. Jak się okazało, wszystkie mają związek z fałszywymi receptami.

Stróże prawa znaleźli przy nich fałszywe druki recept i kilka opakowań zakupionego wcześniej leku. Cała czwórka trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Są to dwie 18-letnie mieszkanki powiatu poznańskiego i dwóch mieszkańców Poznania w wieku 21 i 22 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze cała czwórka jest uzależniona od opiatów. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykazało, że działali od marca tego roku na terenie Poznania, a od sierpnia na terenie Gniezna i Wrześni. Wobec trzech zatrzymanych za oszustwa, prokurator zastosował policyjny dozór, wobec czwartego 22-latka za oszustwa i handel narkotykami sąd rejonowy zasądził trzymiesięczny areszt.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą nawet do 8 lat więzienia, za handel narkotykami grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl