Egzotyczne zwierzęta z całego świata w Poznaniu. Zobacz zdjęcia

Największe na świecie ślimaki, czy małe żółwie domowe, nie większe niż kciuk dorosłego człowieka. Jadowite pająki, węże osiągające długość nawet kilku metrów i kolorowe jaszczurki. W Poznaniu odbył się Exotic Fest, święto akwarystyki i terrarystyki.

ZWIERZAKI Z CAŁEGO ŚWIATA

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się dziś impreza dla wszystkich fanów terrarystyki i akwarystyki. Całe rodziny przybyły do pawilonu nr 4, by zobaczyć najciekawsze egzotyczne zwierzęta z różnych zakątków świata. Wystawcy pokazywali swoje nietypowe pupile, opowiadali o nich przeróżne ciekawostki oraz podpowiadali jak najlepiej o nie zadbać. Każdego zwierzaka, jak i niezbędne do ich przeżycia wyposażenie oraz jedzenie można było kupić.

fot. E.Nowak / wpoznaniu.pl

JAKIE GATUNKI?

Płazy, gady, mięczaki, pająki, owady, skorupiaki, wije i ryby. Największą uwagę przykuwały ogromne węże, z których część osiągała długość nawet kilku metrów, jadowite pająki, karaczany, a także różnego rodzaju jaszczurki. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również ślimaki afrykańskie, czyli największe ślimaki na świecie, a także małe żółwie domowe, nie większe niż kciuk dorosłego człowieka.

To jednak nie wszystko. Uczestnicy targów mogli podziwiać egzotyczne rośliny, występujące naturalnie zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Zakupić można było również przeróżne akwaria, teraria czy akcesoria, którymi możemy urozmaicić życie zwierzaków.

fot. E.Nowak / wpoznaniu.pl

NIE TYLKO ZWIERZĘTA

Wystawcy przygotowali również ciekawe warsztaty, w których pokazali na przykład, jak niewiele trzeba, by ciekawie ozdobić swoje akwarium. Znawcy prowadzący na co dzień sklepy specjalizujące się w terrarystce podpowiadali również jak dobrze zbilansować dietę swoich małych podopiecznych. Targi odwiedzili także branżowi TikTokerzy i Youtuberzy.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl