Edukacja przede wszystkim. W Poznaniu rozpoczęły się targi edukacyjne

Ponad 180 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych, policealnych i wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. Na targach zapoznać będzie się można również z ofertą zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Wskazówek udzielać będą także poradnie psychologiczno–pedagogiczne.

Tak prezentują się tegoroczne targi edukacyjne które dziś rozpoczęły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na maturzystów na Targach Edukacyjnych będzie czekać szeroka oferta edukacyjna 70 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Wielkopolan ucieszy fakt, że wśród polskich wystawców zaprezentują się niemal wszystkie szkoły wyższe z Poznania.

fot. MTP – targi edukacyjne

Nowością na Targach Edukacyjnych będzie to w jaki sposób zaprezentują się szkoły wyższe. W pawilonie nr 2. usytuowana będzie scena konferencyjna oraz strefa warsztatowa, na której odbędą się niespotykane dotąd na targach edukacyjnych prelekcje i zajęcia. Dziś i jeszcze w sobotę kadra poznańskich uczelni wyższych poprowadzi wykłady m.in. z streamingowania i vlogowania, naturalnych energetyków, zdrowego odżywiania, czy wizerunku w social mediach. W tych dniach atrakcyjne będą także warsztaty takie jak nauka wymowy angielskiej, mikrobiologia w miłości i rzeczywistość wirtualna. Natomiast w niedzielę na scenie pojawią influencerzy, praktycy biznesowi i trenerzy osobiści z szeregiem ciekawych tematów m.in. jak uczyć się z YouTube i z gier komputerowych, jak wykorzystać rywalizację w edukacji oraz jak budować nawyki i zarządzać swoją karierą.

Dokładny program sceny konferencyjnej i strefy warsztatowej na www.edukacja.mtp.pl

fot. MTP – targi edukacyjne

Tradycyjnie Targom Edukacyjnym towarzyszy bogaty program konferencji skierowany do nauczycieli oraz dyrektorów szkół oraz PEGAZIK czyli targi Książek dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl