Edukacja na targach

W tegorocznych XXXIII Targach Edukacyjnych, które rozpoczęły się dziś na MTP, bierze udział ponad 170 szkół podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych oraz innych instytucji dydaktycznych. Hasło tej edycji to Kierunek: bezpieczeństwo.

Na maturzystów czeka szeroka oferta edukacyjna 35 szkół policealnych i wyższych z Polski i zagranicy. Prezentują się między innymi uczelnie zagraniczne z Danii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Luksemburga. Na targach młodzież może również skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno-pedagogicznych i centrów szkolenia ustawicznego.

Słowo edukacja na targach ma różne znaczenie. Uczyć można się także przez zwiedzanie. Podczas targów, ich uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę „Enigma. Odszyfrować zwycięstwo”, a także kupić najnowszą książkę sir Dermota Turinga o współpracy Francji, Wielkiej Brytanii i Polski przy złamaniu szyfru Enigmy. Warto przypomnieć, że wystawa swoją światową karierę rozpoczęła od wernisażu w siedzibie Parlamentu Europejskiego w 2010 roku, gdzie zwiedzający obejrzeli ją w formie intrygującego labiryntu.

Targi Edukacyjne w Poznaniu są największe w kraju pod względem liczby wystawców.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl