Dziś Wielka Orkiestra i otwarty koncert znanego artysty

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zacznie się od 10:00 i potrwa do 21:30 na ternie MTP. Atrakcje czekać będą na poznaniaków w Holu Wschodnim, Iglicy oraz Pawilonie PCC, a także na placu PeWuKi, gdzie będą odbywać się koncerty. W tym roku finału WOŚP nie ograniczają obostrzenia pandemiczne.

Organek i Peja

Poznaniacy będą mogli skorzystać ze stref zdrowia, animacji, warsztatów, sportu, ratownictwa czy licytacji. Największym zainteresowaniem cieszy się strefa koncertów. Największymi gwiazdami będą Organek i Peja. Artyści zagrają charytatywnie, nie wezmą żadnych wynagrodzeń. Na scenie wystąpią również Kwartet ProForma, zespół Nanga oraz Vain Train. Swoje spektakle zagrają także aktorzy Teatru Muzycznego.

Bieg
Jednym z ramowych wydarzeń będzie bieg “Policz Się z Cukrzycą”. Wystartuje on z terenu MTP o godzinie 11:00. Jego trasa będzie liczyć 5 kilometrów. Co więcej, odbędzie się także “Rowerowy Zawrót Głowy”, który będzie trwał od godziny 10:00 do 20:00. Każdy przejechany na rowerze stacjonarnym kilometr to 2 złote na konto WOŚP. Dodatkowo ratownicy medyczni zaprezentują, jak przygotowują się do niesienia pomocy. W pokazach wezmą udział aktorzy, a ratownicy będą używać specjalistycznych narzędzi.

Młyńskie koło

Na teren MTP zjadą się food trucki. Co więcej, po raz pierwszy w historii poznańskich finałów WOŚP atrakcją będzie młyńskie koło, które służyło także podczas jarmarku świątecznego. Cały dochód zostanie przeznaczony na orkiestrę. Podobnie będzie z lodowiskiem. Co więcej, poznaniacy będą mogli skorzystać ze strefy beauty, gdzie działać będą znani już dziarczyńcy. Najmłodsi będą mogli dowiedzieć się więcej o tym, jak żyć zdrowo w strefie edukacyjnej.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl