W sobotę mnóstwo bezpłatnych atrakcji w Poznaniu

W sobotę w Poznaniu naprawdę wiele się dzieje. Od wielkiego zlotu strażackich samochodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie odbywać będą się pokazy gaszenia, po spektakle dla dzieci i wspólne czytanie. Wszystko za darmo.

 

 

V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu

To wydarzenie dla wszystkich, małych i dużych, fanów motoryzacji i pożarnictwa. Już w tę sobotę na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się V edycja Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu. Organizatorzy oprócz wystawy kilkudziesięciu aut strażackich przygotowali także dziecięce konkurencje sprawnościowe z gaszeniem pożaru profesjonalnym sprzętem lub zabytkową sikawką, pokazy akcji ratunkowych na żywo, czy prezentacja dziecięcych drużyn pożarniczych. Podczas zlotu będzie również okazja do nauki: strażacy zademonstrują, jak gasić gorący olej czy udzielać pierwszej pomocy.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14,

Godz. 10.00-18.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na Facebooku.

Czytaty 6 zmysłów: smak, czyli warsztaty o dobrym smaku

Biblioteka Raczyńskich zaprasza rodziny z dziećmi na smakowite sobotnie czytanie. Uczestnicy dowiedzą się czym jest dobry smak, czy można go kształtować, za co odpowiadają kubki smakowe i czy w książkach można się rozsmakować. Opowie o tym Joanna Krzyżanek, miłośniczka liter i rogalików z konfiturą, autorka książek i wierszy. Wydarzenie dla dzieci w wieku 6-10 oraz rodziców.

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 5,

Godz. 12.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Wystawa ,,Poznań – Strasburg. Od imperialnych do europejskich powinowactw” 

Już w tę sobotę w Bibliotece Raczyńskich odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej historii przestrzeni miejskich Poznania i Strasburga. Ekspozycja pokaże zmiany sytuacji politycznej, społecznej i kulturowej tych dwóch z pozoru odmiennych i odległych ośrodków, a także ich mieszkańców. Prezentowane obrazy uświadomią, jakie jest znaczenie architektury i urbanistyki dla kreowania tożsamości miast, jakie są ich społeczne role oraz zasięg oddziaływania. Wystawę będzie można oglądać do 22 października.

Galeria Atanazego w Bibliotece Raczyńskich, Al. Marcinkowskiego 23,

Godz. 17.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji na stronie Biblioteki Raczyńskich.

Zabytek Otwarty na Trakcie Królewsko-Cesarskim – Stara Rzeźnia 

W ramach akcji „Zabytek Otwarty” w ten weekend otwierają się podwoje rzeźni miejskiej, jednej z najciekawszych przestrzeni historycznych w Poznaniu. Podczas wydarzenia będzie można poznać historię zarówno samego kompleksu, jak i jego najbliższego otoczenia. Organizatorzy proponują spacery i oprowadzania, podczas których pokażą zabytek od najciekawszej strony.

Stara Rzeźnia, ul. Garbary 101/111,

Godz. 12.00-16.00,

Wstęp bezpłatny,

Więcej informacji i program wydarzenia na stronie Traktu Królewsko-Cesarskiego.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl