W poniedziałek ciekawe wydarzenia w Poznaniu

Poniedziałkowych wydarzeń jest nieco mniej niż w sobotę czy niedzielę, ale także będzie co robić.

 

Bajm – koncert

Każdy występ Beaty i Bajmu to wielkie wydarzenie dla ich fanów. Pięć lat po powstaniu grupy wydany został debiutancki krążek pt. „Bajm”, zaś do końca lat 80., grupa wydała kolejne cztery. Lata 90. przyniosły następne płyty, a w 1998 r. został wydany debiutancki album wokalistki pt. „Beata”. Na otwarcie trzeciej dekady działalności ukazał się ósmy krążek – „Szklanka Wody”. Bajm koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA i Kanadzie. Zespół wydał też album pt. „Blondynka”, a w 2015 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta pt. „Bajm Live – akustycznie”. Rok później światło dzienne ujrzał „B3”.

Plaża Wilda Eco Village, ul. Piastowska 71,

Godz. 18.00,

Bilety: od 89 zł,

Szczegóły na Facebooku

Biesiada Ludowa 

W poniedziałek XX Światowy Przeglądu Folkloru „Integracje” rozpoczyna swoją poznańską odsłonę. Ponad trzystu tancerzy i muzyków z różnych zakątków świata  zaprezentuje swoje możliwości na scenie w parku Wilsona. Po każdym występie grupy poprowadzą krótkie warsztaty, na których będzie można nauczyć się podstawowych kroków tanecznych lub elementów zabaw z całego świata.

Park Wilsona, ul. Śniadeckich 30,

Godz.: od 16:00,

Wstęp wolny,

Szczegóły dostępne na Facebooku.

 

Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci

O 15:00 – 18:00
Recyklingowe Poniedziałki- Warsztaty dla Dzieci znajdziecie na Rynku Łazarskim w ramach Łazarskiego Lata. Na warsztatach kwiatowe bukieciki z wykorzystaniem wytłoczki po jajkach. Podczas zajęć pokazane zostanie, jak wykorzystać rzeczy, które zawsze lądują w koszu na śmieci. Rolka po papierze, wytłaczanka po jajkach, kubki papierowe to wszystko może nam jeszcze chwilę posłużyć do kreatywnej zabawy.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl