Categories

fot. Zagłębie Sosnowiec / You Tube

Dziewiąty zawodnik odchodzi z Lecha Poznań

O odejściu Tymoteusza Klupsia, jednego z wychowanków poznańskiego klubu, poinformował jego nowy zespół. Na stronie Zagłębia Sosnowiec pojawił się film, w którym były lechita odwiedza sosnowiecki Pałac Kultury.

Były piłkarz Kolejorza nie przedłużył kontraktu z Lechem Poznań i znalazł nowy klub. Od przyszłego sezonu Tymoteusz Klupś będzie występował w barwach Zagłębia Sosnowiec, z którym podpisał umowę na dwa lata. To dziewiąty zawodnik, który w trakcie okna transferowego opuścił szeregi pierwszej drużyny. Od przyszłego sezonu nie zobaczymy też Jakuba Kamińskiego, Pedro Tiby, Jakuba Niewiadomskiego, Mateusza Skrzypczaka, Karlo Muchara, Mickiego van der Harta, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego.

Przed podpisaniem kontraktu rozmawiałem z Filipem Borowskim i Szymonem Pawłowskim, których znam z Lecha na temat mojego przejścia do Zagłębia. Mam nadzieję, że odbuduję się sportowo w Sosnowcu i wspólnie z drużyną powalczymy o wysokie cele. Na pewno dam z siebie wszystko! – informuje Tymoteusz Klupś.

Klupś karierę seniorską rozpoczął cztery lata temu występem w trzecim zespole Lecha Poznań. Po dwóch miesiącach dostał się do pierwszego zespołu. W Ekstraklasie rozegrał łącznie trzydzieści dwa spotkania. Wielokrotnie reprezentował Polskę w młodzieżowych rozgrywkach.

Po kilku poważnych kontuzjach Klupś przestał występować w pierwszej drużynie. W ostatnim sezonie wychowanek Lecha grał w rezerwach w pierwszej lidze, gdzie zdobył 5 goli.

Franciszek Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl