„Dzień dobry tu kurier” i straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Przestępcy nie odpuszczają. Wciąż szukają swoich ofiar wymyślając coraz to nowsze metody oszustw. Tylko w poniedziałek mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego stracili blisko 85 tysięcy złotych .

Jedną z poszkodowanych osób jest 38-letnia poznanianka. Uwierzyła w historię o rzekomym wycieku jej danych osobowych i prośbie w wytropieniu oszustów,

Do kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za „policjanta”. Poinformował rozmówczynię, że do sieci wyciekły jej dane dotyczące tożsamości i nieznana osoba próbuje wyłudzić od niej pieniądze. Kontynuował, że w cały proceder mają być zamieszkani również pracownicy banku. Mężczyzna oświadczył, że pieniądze, które ma zgromadzone na koncie są zagrożone – informuje Marta Mróz poznańskiej policji.

Kazał kobiecie wypłacić wszystkie pieniądze z konta a następnie przekazać kurierowi. Na hasło „Dzień dobry tu kurier” 38-latka przekazała całą wypłaconą gotówkę z banku obcemu mężczyźnie.

To jednak nie koniec tej historii. Okazało się, że 38-latka została namówiona przez oszusta również do zaciągnięcia pożyczki w innym oddziale banku. Wierząc, że pomaga policjantom w ustaleniu przestępców, wypłaciła 20 tys. złotych i ponownie przekazała je temu samemu mężczyźnie – informuje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Dopiero po jakimiś czasie zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę policji.

Kolejne zgłoszenie oszustwie otrzymali policjanci ze Swarzędza. Tam mieszkaniec tej gminy stracił ponad 33 tysiące złotych.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl