Dzieci mogą zmienić świat. Fundacja Pomocy Humanitarnej oferuje edukację globalną

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” przygotowała lekcje i grę dla najmłodszych. 400 szkół może wziąć udział w akcji dotyczącej zagadnień z zakresu edukacji globalnej.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” poszukuje 400 szkół i przedszkoli, które będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty edukacji globalnej. Jej celem jest uświadomienie dzieci na temat zjawisk i współzależności łączących ludzi na całym świecie. Fundacji zależy na wzroście świadomości i osobistego zaangażowania, tak aby kwestie katastrofy klimatycznej, pokoju, rasizmu, sytuacji uchodźców, nie były nikomu obojętne. Dzięki akcji dzieci łatwiej zrozumieją współczesne wyzwania, zrozumieją wagę działań pomocowych i to, jak ważne jak świadome zaangażowanie.

Uczestnictwo jest darmowe

– Gra włącza uczestników w proces aktywnego uczenia się, opartego na wartościach: solidarności, równości i współpracy – opisuje Justyna Janiec-Palczewska, prezeska Fundacji. – Uczestnictwo w grze uświadomi dzieciom konieczność poprawy jakości życia w krajach tzw. Globalnego Południa i ochrony praw człowieka. Gra będzie dotyczyła następujących tematów: dostępu i prawa do wody, dostępu i prawa do leczenia, praw człowieka, pomocy humanitarnej i zmian klimatu – dodaje.

W ofercie znajdują się również bajki edukacyjne dla najmłodszych, które będzie można wykorzystać podczas lekcji tematycznych, związanych z Dniem Wody (22.03), Dniem Wolontariusza (05.12) oraz Dniem Zagrożonych (04.10).

Udział w programie jest darmowy. Zgłoszenia ze szkół i przedszkoli przyjmowane są na adres fundacj@redemptorismissio.org

Czytaj także: Niebezpiecznie przy Posnanii. Niepokojące zachowania nastolatków

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl