Dzieci chore onkologicznie zyskały całe nowe skrzydło Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera

Nowy Pawilon Onkologii Dziecięcej oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, oraz całe niezbędne wyposażenie to efekt rozbudowy Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Inwestycja kosztowała 31,6 miliona złotych.

NOWE SKRZYDŁO I NOWE PRACOWNIE

Szpital Kliniczny imienia Karola Jonschera w Poznaniu doczekał się rozbudowy. Oddziały onkologii i hematologii dziecięcej będą mogły korzystać teraz z zupełnie nowego skrzydła o powierzchni 3 377 metrów kwadratowych. Do nowego budynku przeniosą się także Pracownia Patomorfologii, Pracownia Immunologii Hematologicznej, Pracownia Leku Cytostatycznego oraz Poradnia Onkologiczna.

W otwarciu inwestycji uczestniczyli między innymi Adam Niedzielski Minister Zdrowia, marszałek Marek Woźniak, wojewoda Michał Zieliński, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Filip Nowak prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jest to inwestycja, która poprawi jakość i zdolność intensywnej terapii w szpitalu. To dofinansowanie wynika nie tylko z dobrej jakości wniosków, z tego, że jest świetny parton, ale przede wszystkim w naszym przekonaniu jest to bardzo dobra inwestycja. Szpital ma dobrą kadrę, wypada dobrze w naszych rankingach. Z naszego punktu widzenia jest to po prostu racjonalny wybór – powiedział Adam Niedzielski.

NOWOCZESNE GABINETY

W nowym skrzydle szpitala znajdą się nowoczesne pomieszczenia, takie jak gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna. W ramach rozbudowy zakupiono także niezbędny do działania wszystkich gabinetów sprzęt.

FINANSOWANIE

Wartość projektu wynosi 31,6 miliona złotych. Znaczna część tej kwoty, bo 21 milionów złotych została dofinansowana ze środków unijnych. Blisko 9 milionów złotych to środki pochodzące z budżetu państwa. Pozostałą część kwoty, czyli prawie 2 miliony złotych podarowały placówce Fundacja DKMS oraz Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej – Dzieciaki Chojraki.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl