Dwóch poznaniaków w najlepszej 16-stce biliarda na świecie. Dziś grają o ćwierćfinał

Trzech Polaków, w tym dwóch poznaniaków znalazło się w gronie szesnastu najlepszych zawodników w bilardzie 9-bil na świecie. Dziś powalczą o wejście do ćwierćfinałów mistrzostw świata. Ich rywalami będą Chińczyk i Austriak.

POKAŹNA SUMA

W Kielcach odbywają się Mistrzostwa Świata w Bilard 9-bil. Zawodnicy grają o łącznie 1,5 miliona złotych. Po dwóch sesjach gier z 64 zawodników, którzy awansowali do fazy pucharowej, zostało tylko 16. O ćwierćfinał rozgrywek powalczy trzech Polaków, w tym dwóch poznaniaków. Są to Wiktor Zieliński oraz Mateusz Śniegocki.

POKONAŁ NIEMCÓW

Zieliński w pierwszej fazie rozgrywek mierzył się z Mickeyem Krause z Niemiec. 22-latek dobrze wszedł w mecz i wywalczył prowadzenie 6:2. Później role nieco się odwróciły, a rywal wyrównał do rezultatu 6:6. Finalnie jednak to poznaniak wyszedł z tego starcia zwycięsko wynikiem 11:9. W 1/16 finału wysoką przewagę nad Zielińskim zdobył za to Moritz Neuhausen. Polak jednak się przełamał i odrobił straty, a finalnie wygrał ponownie 11:9. W drodze do ćwierćfinału na drodze stanie mu Jung-Lin Chang. Mecz zacznie się o 12:00.

WALCZY O MEDAL

Mateusz Śniegocki łatwo rozprawił się z Fabio Petronim w 1/32 finału. Pokonał Włocha wynikiem 11:5. W kolejnej fazie rozgrywek przyszło mu się zmierzyć z Larsem Kuckhermem. To spotkanie było dużo bardziej zaciekłe. Poznaniak jednak ponownie odniósł zwycięstwo z wynikiem 11:9. Śniegocki marzy o dostaniu się do strefy medalowej. Najpierw będzie musiał jednak pokonać Albina Ouschana, Austriaka, który wcześniej wyeliminował innego Polaka, Daniela Macioła. Mecz zacznie się również o godzinie 12:00.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl