Dwóch 14-latków nie żyje. Kierowca usłyszał wyrok

11 czerwca 2023 roku na drodze pomiędzy Pamiątkowem, a Baborówkiem doszło do tragicznego wypadku. Wskutek zderzenia samochodów zmarło dwóch 14-letnich chłopców. Sąd rejonowy w Szamotułach wymierzył oskarżonemu karę, w wysokości 12 lat pozbawiania wolności.

Do wypadku doszło 11 czerwca na trasie pomiędzy Pamiątkowem a Baborówkiem. Kierujący samochodem Volkswagen Passat 40- letni mężczyzna spowodował wypadek ponieważ nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go auta. Najechał na jadący przed nim samochód marki Fiat Seicento, w skutek czego kierowca Fiata zwolnił, aby ominąć rowerzystkę z dzieckiem. Fiat przemieścił się i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód Opel Corsa. Kierowca Passata zjeżdżając na bok uderzył w siedzących nieopodal drogi 14- letnich chłopców i leżące obok nich rowery. Jeden z rowerów uderzył w rowerzystkę z dzieckiem.

W skomplikowanym wypadku brało udział aż 9 osób. Jeden z chłopców zmarł tego samego dnia, drugi pomimo hospitalizacji umarł 20 czerwca.

Kierował pod wpływem alkoholu

Kierowca Passata miał we krwi  0,80 mg/l. Na dodatek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. 40- latek trafił do aresztu. Prokurator wnioskował o najwyższy wymiar kary, czyli 12 lat pozbawiania wolności. Wyrok zapadł 16 stycznia 2024 roku. Sąd podzielił stanowisko prokuratora i uznając oskarżonego za winnego wymierzył wyrok 12 lat więzienia. Dodatkowo 40- letni mężczyzna dostał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jest zobowiązany również do uiszczenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Decyzją sądu również pokrzywdzonym i ich rodzinom musi wypłacić zadośćuczynienie.

czytaj także – Ostrzeżenie IMGW dla Poznania. Będzie ślisko (wpoznaniu.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl