Materiał partnera

Dwie inauguracje niesamowitych połączeń lotniczych w jeden dzień

Z lotniska Ławica już od 29 października w rozkładzie lotów znajdą się dwie nowości, jakich dotąd nie było! W jednym dniu dwie inauguracje i co najważniejsze, spektakularne połączenia: Dubaj z nową na Ławicy linią lotniczą flydubai oraz Lizbona z Ryanair.

Poznań będzie trzecim polskim miastem, po Warszawie i Krakowie, z którego linia lotnicza flydubai będzie latać bezpośrednio do Dubaju. Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica, komentując uruchomienie nowego połączenia, powiedział: „Ogłoszenie przez linie lotnicze flydubai bezpośrednich lotów z Poznania do Dubaju, to kamień milowy dla rozwoju siatki połączeń z poznańskiego lotniska. Po wielu latach starań, Poznań – jako trzecie miasto w Polsce, zyska regularne połączenie obsługiwane przez tego przewoźnika znad Zatoki Perskiej. Bezpośrednie loty do Dubaju to także dostęp mieszkańców Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski do szerokiej siatki połączeń flydubai, obejmującej 120 kierunków w 52 krajach świata, a dzięki planowanej współpracy z liniami lotniczymi Emirates, możliwość kontynuowania podróży na ponad 150 kolejnych kierunkach. Ogłoszenie nowej trasy z Poznania do Dubaju otwiera zupełnie nowe możliwości podróżowania, dzięki którym spodziewamy się wygenerowania dodatkowych potoków pasażerskich, będących impulsem do intensyfikacji zarówno ruchu turystycznego, jak i biznesowego do tej części świata.”.

Brak konieczności wykupu pełnej wycieczki z biura podróży, by dostać się do Dubaju, to dla wielu osób spory atut. Zadowoleni będą zapewne ci pasażerowie, którzy do tego największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich chcą polecieć biznesowo lub samodzielnie planują urlop w tym kraju. Z Poznania trzy razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele, dotrzemy do Portu Lotniczego Dubai International (DXB), położonego 5 km od centrum miasta.

Co warto zobaczyć w Dubaju? Oczywiście klasyka, czyli Burj Khalifa, a więc najwyższy budynek świata o wysokości 828 metrów, co dało 160 pięter. Nie można być w Dubaju i nie zrobić sobie zdjęć na jego tle. W niektórych miejscach są nawet nieoficjalne oznaczenia, gdzie najlepiej ustawić się do zdjęcia. Tuż obok zaprasza Dubai Mall, który poza setkami sklepów i restauracji jest atrakcją samą w sobie chociażby ze względu na dostępne tam akwarium, w którym żyje ponad 300 gatunków różnych przedstawicieli świata. Nieco mniej znaną, ale zdecydowanie polecaną jest dzielnica przy Dubai Marina. To obszar, wokół którego wybudowano wiele przeszklonych wieżowców, mieszkań i hoteli, a także apartamentowców. To tu znajduje się bardzo duży deptak, a przestrzeń pod mostami wykorzystano do stworzenia placów zabaw, dzięki czemu obszar jest zagospodarowany, a dzieci mogą bawić się w cieniu. Dlaczego Dubai Marina?

Ponieważ tam możecie skorzystać z możliwości rejsu motorówką aż do Palm Jumeirah, a tu polecamy rejs o zachodzie słońca, czyli dubajskiej golden hour! Odbijające się od szklanych budynków i tafli wody słońce wygląda przepięknie! A to tylko przedsmak tego pięknego, uznawanego za synonim przepychu i nowoczesności miasta, w którym łączy się  współczesność z tradycją, a podróżowanie po nim jest marzeniem wielu ludzi na świecie.

A Lizbona z linią lotniczą Ryanair? Stolica Portugalii była na liście pożądanych kierunków lotniczych od bardzo dawna. I teraz już będzie ten kierunek dostępny! Lizbona, to idealne miejsce zarówno na dłuższy wypoczynek, jak i krótki city break. Loty z Poznania będą realizowane od 29 października, dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele, co daje podróżnikom duże pole do manewru.

Wiceprezes Portu Lotniczego  Grzegorz Bykowski: „Połączenie do portugalskiej Lizbony, to spełnienie oczekiwań oraz wielu sygnałów od mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Wiele lat starań i już niebawem będzie można polecieć do jednego z najdalszych zakątków kontynentalnej części Europy Zachodniej. Średnia temperatura dla października w Portugalii to 22 stopnie Celsjusza, a zatem w niecałe 4 godziny lotu z Poznania można przypomnieć sobie nasze lato. Lizbona stanowi także centrum ekonomiczne i kulturalne kraju, co sprawia, że każdy znajdzie jakiś swój własny cel do podróży, do tego niezwykłego miasta.”.

Na miejscu, jeśli skupicie się na zwiedzaniu, na początek polecamy Castelo de S. Jorge, czyli Zamek św. Jerzego. Z niego roztacza się wspaniały widok na miasto, więc przygotujcie się na wyjątkowe widoki i… dobre zdjęcia na profile społecznościowe. Następnie przejdźcie do Alfamy, czyli najstarszej dzielnicy Lizbony. To tutaj poczujecie wyjątkową atmosferę starego miasta! Zdecydowanie trzeba też odwiedzić jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy Portugalii, czyli Wieżę Belem. Niedaleko niej mieści się Klasztor Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos). Budynek, a właściwie kompleks wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnie można przejść pod mostem 25 Kwietnia. Zapamiętajcie to miejsce, ponieważ jest on jednym z najważniejszych punktów orientacyjnych w Lizbonie, więc wielokrotnie gdy będziecie pytać o drogę, ludzie będą Was kierować na prawo, lewo lub na wprost mostu. Gdy usłyszycie hasło “most”, to zapewne właśnie on ten będzie chodziło. To i wiele więcej w Lizbonie, na którą czekaliście z Poznania od lat, już od końca października 2023!

Czy czujecie się już zaproszeni do tych dwóch miast? Sprawdzajcie systemy rezerwacyjne przewoźników i od 29 października, oba kierunki z Ławicy czekają tylko na Was!   

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl