Dwa kina mogą zniknąć z mapy Poznania. Gigant rozważa upadłość

O przygotowaniach do ogłoszenia upadłości Cinemaworld donosi Wall Street Journal. Brytyjska spółka jest właścicielem między innymi sieci Cinema City, która w Poznaniu prowadzi dwa kina.

Władze firmy potwierdzają, że prowadzą rozmowy z akcjonariuszami, a przewidywane przez nich wpływy z tegorocznych premier nie są tak wysokie jak oczekiwali. Nie wiadomo czy firma na pewno ogłosi upadłość jednak już teraz wartość akcji spadła o ponad 80 procent. 

Pomimo stopniowego ożywienia popytu od ponownego otwarcia w kwietniu 2021 r., ostatnie poziomy przyjęć były poniżej oczekiwań. – czytamy w oświadczeniu spółki Cinemaworld sprzed tygodnia. 

Nie wiadomo, też jak sytuacja brytyjskiego giganta wpłynie na działalność sieci Cinema City International, obecnie sieć prowadzi kina w dziesięciu krajach Europy. Jak ustalił portal spidersweb.pl przedstawiciele sieci informują, że polskie kina będą dalej otwarte. 

Nasza działalność biznesowa pozostaje bez zmian, Cinema City nadal będzie przyjmować gości w swoich kinach. Zależy nam na naszych klientach i tym, by być najlepszym miejscem do oglądania filmów. – odpowiada Marta Trzepla, na pytanie o przyszłość sieci. 

Cinema City prowadzi w Polsce łącznie 34 kina w 20 miastach w tym dwa poznańskie. Jedno z nich znajduje się w budynku Kinepolis, który w roku zakończenia budowy był największym multipleksem w Europie. Cinema City prowadzi również kino w galerii handlowej Plaza. W obiekcie znajduje się jedyna w Poznaniu i jedna z pięciu polskich sal kinowych, która obsługuje format IMAX. 

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl