Wielkopolska

Duże pieniądze na przebudowę wielkopolskich dróg

409 mln złotych trafi do wielkopolskich samorządów na budowę nowych, albo przebudowę starych dróg lokalnych.

W Wielkopolsce wsparcie rządowe uzyska w sumie 216 projektów drogowych, 62 powiatowe i 154 gminne. W sumie na dofinansowanie remontów, które mają być wykonane w 2024 roku, samorządy w regionie otrzymają 409 mln złotych. Za te pieniądze uda się zbudować ponad 256 km dróg.

– Wielokrotnie wizytując wielkopolskie samorządy widzę, jak bardzo duże znaczenie mają te inwestycje dla mieszkańców naszego regionu. To ogromne wsparcie dla włodarzy, które realnie przekłada się na poprawę komfortu życia mieszkańców i ich bezpieczeństwo – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg pozwala nam budować i modernizować drogi, z których wszyscy mieszkańcy korzystają na co dzień, żeby dojechać do pracy, szkoły, czy też do szpitala – dodaje.

Największe dofinasowanie na dwa remonty otrzyma powiat grodziski. Na remont drogi powiatowej nr 2754P Albertowsko – Kąkolewo – Grodzisk Wlkp. powiat otrzyma 15,7 mln zł. Z kolei na przebudowa drogi powiatowej nr 3584P Parzęczewo – Puszczykowo – Kotusz – granica powiatu, samorząd otrzyma 12,3 mln zł.

Najwyższe dofinansowanie wśród samorządów gminnych otrzymała Gmina Kazimierz Biskupi. Na budowę drogi gminnej pomiędzy m. Dobrosołowo – Komorowo – Nieświastów, samorząd otrzyma 6,9 mln zł. Na drugim miejscu jest gmina Golina. Tutaj na budowę drogi wraz z odwodnieniem i oświetleniem w Kraśnicy samorząd od rządu otrzyma 6,9 mln zł.

Dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg od 2019 do Wielkopolski trafiło blisko 1,5 mld zł. Za te pieniądze udało się zbudować blisko 1,5 tys. km dróg.

czytaj także: Zlikwidują przejście dla pieszych na ulicy Bukowskiej

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl