Materiał partnera

Dubaj jest naj!

Niesamowity, ekscytujący, pełen atrakcji. Fascynuje rozmachem, zadziwia zdobyczami technologii, pulsuje życiem. Idealne miejsce na słoneczny relaks, na zabawę, przygodę i  niepowtarzalne doświadczenia. Samoloty z Poznania latają tam 3 razy w tygodniu.

Dubaj jest naj

W Dubaju znajdują się najbardziej luksusowe hotele, najwytworniejsze restauracje, najwyższy budynek na świecie, największy zadaszony ośrodek sportów narciarskich, największa galeria handlowo-rozrywkowa, największe parki wodne i parki rozrywki, najwyżej usytuowany basen, najgłębszy basen nurkowy, największe fontanny,  najnowocześniejsze metro. Wszystko jest NAJ!

Światowa stolica wrażeń

Urlop w Dubaju to ogrom możliwości; w dzień można korzystać z uroków słonecznych plaż, uprawiać sporty wodne, podziwiać futurystyczne budowle, odwiedzać muzea, a wieczory spędzać w licznych tu lokalach (kuchnia z całego świata!), w barach na tarasach widokowych, w operze vis a vis tańczących fontann, na statku pływającym po marinie. Dubaj to nie tylko fascynujące drapacze chmur, iluminacje i cuda współczesnej architektury,  ale to także stare wieże wiatrowe, meczety ze złotymi kopułami, stylowe taksówki wodne, tradycyjne łodzie dhow, zapach kardamonu i mocnej kawy w emirackich restauracjach, targi przypraw, złota i tkanin, urok historycznych dzielnic i magia pustyni, która rozciąga się tuż za rogatkami miasta.     

– W tej niesamowitej metropolii wciąż powstają nowe atrakcje – przekonuje Leila Ben Arfi, prezes biura podróży Best Reisen, jednego z liderów sprzedaży Dubaju w Polsce – warto tu przylecieć, by zobaczyć miasto przyszłości, a jednocześnie poznać jego przeszłość i pozwolić się wciąż zaskakiwać, bo przecież to światowa stolica wrażeń. Na dodatek nie trzeba mieć dochodów szejka, bo oprócz słynnych, luksusowych hoteli oferujemy także tańsze o bardzo przyzwoitym standardzie – dodaje.

Top atrakcje

Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie (828 m) z tarasami widokowymi na 124 i 125 piętrze oraz salonami na piętrach 152-154. Arcydzieło współczesnej architektury i inżynierii,  nieziemskie (dosłownie!) widoki

Gigantyczne centrum handlowe Mall of Dubai z podwodnym zoo i największym na świecie parkiem rzeczywistości wirtualnej 

Tańczące fontanny przy Dubai Mall, Palm Fontain na wodach zatoki, fontanny ognia i wody Skyblaze przy hotelu Atlantis The Royal

Mall of The Emirates ze stokiem narciarskim i innymi atrakcjami niczym w alpejskiej wiosce

Dubai Marina – słynna dzielnica z plażą, promenadą, luksusowym portem jachtowym, imponującymi wieżowcami

Dubai Frame – ogromna konstrukcja w kształcie ramy; szklany most, panorama Dubaju, świetne wystawy wirtualne

The View Palm – elegancki taras obserwacyjny na 52 piętrze Palm Tower i najwyżej na świecie (200 m nad ziemią!) usytuowany basen bez krawędzi

Sky Views Dubai – taras obserwacyjny, szklaną zjeżdżalnia i platforma spacerowa przeprowadzona wokół wieży, 220 m n.p.m.

Museum of the Future – unikat na skalę światową; zadziwiająca architektura i świetne wystawy

Deep Dive Dubai – najgłębszy (60 m) basen nurkowy na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Dubaj pluskający i plażowy

Absolutnym hitem są tutejsze parki wodne, a w nich niesamowite zjeżdżalnie wodne, ekscytujące labirynty tuneli i rur, wodne place zabaw, baseny, sztuczne fale, wodospady, kręte rzeki, plaże, strefy relaksu  z bogatą ofertą gastronomiczną. Prym wiedzie Aquaventure Waterpark, w którym jest ponad sto atrakcji wodnych; fantastyczne zjeżdżalnie, leniwa rzeka, tunel otoczony ścianami akwarium, wodny plac zabaw, zjazdy linowe, a nawet… laguna rekinów. Świetnym miejscem wodnych uciech jest Wild Wadi – pełen atrakcji aquapark nawiązujący do arabskiego folkloru. Wyjątkowe doznania czekają w Lego Waterpark, który nawiązuje stylistyką do słynnych klocków Lego. Przy plaży Le Mer znajduje się Laguna Waterpark z przestrzenią do surfingu w kształcie półkola. Moc zabawy i doznań estetycznych czeka w Jungle Bay Waterpark – zainspirowanym klimatem greckim, otoczonym zielenią. Kto czuje niedosyt, niechaj zaszaleje w AquaFun – największym na świecie dmuchanym parku wodnym.

Piaszczyste plaże Dubaju to raj dla spragnionych relaksu. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek mogą pływać w zatoce, uprawiać sporty wodne, grać w siatkówkę plażową albo tenis plażowy. Przy deptakach  są skateparki, place zabaw, siłownie plenerowe, ścieżki do biegania, bary, restauracje i klimatyczne półciężarówki, tzw. foodtrucki.  Wieczorem plaże zamieniają się w miejsca towarzysko-rozrywkowe

Rodzinna rozrywka

Wspaniałą zabawę, przygodę i dawkę adrenaliny gwarantuje ogromny kompleks Dubai Parks & Resorts. Tu znajduje się m.in. Motiongate Dubai – park tematyczny inspirowany filmami Hollywood. Czekają tam szlaki bajkowe, karuzele, kolejki górskie, wieża swobodnego spadania, a wszystko pośród niezwykłych aranżacji. Można przenieść się na scenę filmową, zobaczyć efekty specjalne, oglądać występy taneczne, popłynąć rwącą rzeką i odbyć podróż przez złote czasy Hollywood.

Drugą częścią kompleksu jest Legoland Dubai, a w nim klockowe ikony architektury Dubaju, klockowe figury, a do tego karuzele i kolejki górskie, szkoła jazdy, pokazy iluzji i mnóstwo atrakcji.  Po sąsiedzku park wodny sygnowany marką Lego. I jeszcze magiczny 𝗥𝗶𝘃𝗲𝗿𝗹𝗮𝗻𝗱 –  część parku nawiązująca do francuskiej wioski, gdzie odbywają się imponujące pokazy laserowe, przedstawienia teatru ulicznego, gdzie ożywają dinozaury, gdzie można zrobić ciekawe zakupy i zjeść coś pysznego w lokalu z widokiem na rzekę.

Poszukiwacze przygód niechaj odwiedzą IMG Worlds of Adventure – największy zadaszony (i klimatyzowany) park rozrywki w regionie. Poświęcony jest bohaterom kreskówek, ma ultranowoczesny kompleks kinowy, kids zone, karuzele, kolejki górskie, symulatory.  

To nie koniec parkowej przygody, bo niedawno otwarto w Dubaju pierwszy na świecie multisensoryczny park rozrywki Aya Universe. Dzięki technologii immersyjnej można podziwiać tu nocne niebo, przechadzać się po kwitnących i podświetlanych ogrodach, podróżować do odległego wszechświata. Wędrówkę wieńczy wypoczynek w strefie Drift, gdzie poczujemy, że… nie działają prawa grawitacji. Sen na Jawie – tylko w Dubaju.

Oferty urlopu w Dubaju: zobacz

czytaj także: Pierwszy samolot z Dubaju wylądował na poznańskim lotnisku

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl